Sandecja na remis z przedstawicielem słowackiej elity. Gol testowanego

Remigiusz Szurek
Podopieczni trenera Stanislava Vargi w swoim drugim meczu kontrolnym tej zimy zremisowali z przedstawicielem słowackiej elity 2:2 Sandecja.pl
W swoim drugim zimowym sparingu piłkarze Sandecji Nowy Sącz zmierzyli się z przedstawicielem słowackiej ekstraklasy – Tatranem Liptowski Mikulasz i zremisowali 2:2, choć dwukrotnie przegrywali. W zespole rywala sądeczan występuje znany z gry w Cracovii 36-letni napastnik Erik Jendrisek. Snajper, w przeszłości reprezentant Słowacji (37 spotkań i cztery bramki) przeciwko polskiej drużynie wystąpił zresztą od pierwszej minuty.

Naprzeciwko siebie stanęły zatem dwie „czerwone latarnie” - ta z Fortuna Ligi oraz z Fortuna 1. Ligi. Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Marka Fabuli pokonując golkipera „Biało-Czarnych” w 32. minucie rywalizacji. Stracona bramka podziałała mobilizująco na sądeczan, którzy już trzy minuty później wyrównali za sprawą testowanego zawodnika. Po szybkim ataku prawą stroną jeden z graczy Sandecji posłał piłkę po ziemi w pole karne wzdłuż bramki Tatranu, a tam dopadł do niej testowany gracz i pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie również padły dwa gole. Przy stanie 1:2 wynik meczu ustalił Bartłomiej Kasprzak. Prawą flanką ruszył Toporkiewicz zagrywając piłkę do środka, futbolówkę na 16 metr wycofał jeden z sądeczan, a pomocnik popisał się precyzyjnym i bardzo ładnym uderzeniem w okienko bramki.

Odnotujmy, że był to drugi mecz kontrolny Sandecji w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach. W sobotę sądeczanie przegrali 0:1 z wiceliderem pierwszej ligi Puszczą Niepołomice, a w najbliższy piątek wyjadą na zgrupowanie do Sanoka. W sobotę mają zmierzyć się z pierwszoligowym słowackim 1. FC Tatranem Preszów.

MFK Tatran Liptowski Mikulasz – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 32, 1:1 testowany 35, 2:1 53, 2:2 Kasprzak 66.

Sandecja (skład wyjściowy): Putnocky - Nekić, Boczek, Słaby, zawodnik testowany - Maissa Fall, Kasprzak, Chmiel, Nawotka, zawodnik testowany – Mas. Tatran: Balażi - Popović, Tumma, Spychka, Necas - Pavisić, Gerat, Steinhubel - Gazi, Jendrisek, Laura. Druga połowa: Svacek - Divis, Filinsky, Bedecs, Zupa - Totka, Vaclavik, Stas - Vosko, Bartos, Fadairo.