Sandecja nie dała rady Piastowi Gliwice w pierwszym sparingu

Remigiusz Szurek
Podopieczni trenera Waldemara Fornalika wysoko ograli 10. siłę poprzedniego sezonu Fortuna 1 Ligi Fot. Piast Gliwice strona oficjalna
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w swoim pierwszym z serii letnich sparingów zmierzyli się z przedstawicielem PKO Ekstraklasy, Piastem Gliwice. Ekipa ze Śląska, szósta siła poprzedniego sezonu w elicie, w Arłamowie zdołała strzelić sądeczanom trzy gole, nie tracąc przy tym żadnego. Potyczka toczona była w trudnych warunkach: nie zabrakło silnego wiatru i ulewnego deszczu.

Po 14 minutach rywalizacji było 1:0 dla gliwiczan. Po świetnej dwójkowej akcji Michałów: Chrapka i Żyry, futbolówka po strzale tego drugiego zatrzepotała w siatce. Michał Żyro, trzykrotny mistrz Polski z Legią Warszawa, popisał się technicznym uderzeniem, piłka dokręcała się do bramki i ocierając się jeszcze od słupka wpadła do celu.

Wynik kilkanaście minut później podwyższył Węgier Kristopher Vida wykańczając prostopadłe podanie od Patryka Sokołowskiego.
W 45 minucie świetnie z rzutu wolnego przymierzył Michał Chrapek. Piłka po jego uderzeniu wylądowała w okienku bramki sądeczan.
Swój następny sparing Sandecja rozegra w sobotę 10 lipca z GKS Katowice, świeżoupieczonym pierwszoligowcem.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)
1:0 Żyro 14, 2:0 Vida 25, 3:0 Chrapek 45.

Piast: Plach (46 Szymański) - Konczkowski (46 Mokwa), Huk (46 Mosór), Czerwiński (46 Munioz), Holubek (63 Gendera) - Pyrka (46 Ameyaw), Sokołowski (46 Lipski), Chrapek (46 Kamiński, 75 Dulęba), Alves (46 Steczyk), Vida (46 Winciersz) - Żyro (46 Toril).

Sandecja (skład wyjściowy): Pietrzkiewicz - Wawszczyk, Rudol, testowany, Basta - Błanik, Kasprzak, Sovsić, Piter-Bućko, Chmiel - testowany.