Sandecja nie dała się klubowi z ekstraklasy. Padły dwa gole

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji nie dali się faworytom
Piłkarze Sandecji nie dali się faworytom Sandecja.pl
W swoim drugim meczu kontrolnym w trakcie letnich przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi piłkarze Sandecji Nowy Sącz zremisowali z piątym zespołem PKO Ekstraklasy Piastem Gliwice 1:1. Dla „Dumy Krainy Lachów” był to drugi sparing. Wcześniej podopieczni trenera Dariusza Dudka ograli drugoligowy Motor Lublin 4:2.

Sądeczanie, którzy potyczką z gliwiczanami kończyli zgrupowanie na Podkarpaciu już w 4. minucie mogli pokusić się o trafienie, ale Chmiel ostatecznie nie zdołał wpakować piłki między słupki. Kilka minut później ten sam gracz dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Słabego, a obrońca Sandecji uderzył nad poprzeczką. W dwóch sytuacjach pokazał się nowy napastnik sądeczan Wróbel, ale najpierw nie wykorzystał sprytnego dośrodkowania, ale znajdował się w trudnej pozycji, a następnie uderzając z dystansu futbolówkę wyłapał bramkarz. W odpowiedzi szczęścia dwukrotnie próbował były reprezentant Polski Wilczek, ale raz uderzył w boczną siatkę, a raz nad poprzeczką. Na trzy minuty przed końcem połowy strzał Wróbla został zablokowany, ale techniczna dobitka Koasakiewicza okazała się już skuteczna i było 1:0.

W drugiej części spotkania szanse miały obie drużyny, ale trafił tylko Piast. Kirejczyk popisał się przytomnością umysłu i wykorzystując nieporozumienie wśród sądeczan nie dał szans Pietrzkiewiczowi. Wcześniej m.in. próby Kosakiewicza, Merebaszwiliego czy Wilczka okazywały się nieskuteczne.

Najbliższy mecz testowy Sandecji już w piątek 1 lipca z beniaminkiem ekstraklasy, Widzewem Łódź. Pierwszy mecz ligowy nowego sezonu 2022/2023 w sobotę 16 lipca o godz. 17.30 w Krakowie. Sądeczanie zmierzą się z Wisłą.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
0:1 Kosakiewicz 42, 1:1 Kirejczyk 65.

Piast:**1. połowa: Plach - Huk, Czerwiński, Mosór - Amejaw, Kaput, Hateley, Chrapek, Katranis - Wilczek, Sappinen. 2. połowa: Szymański - Reiner, Kamiński, Munioz - Pyrka (72 Niedbała), Łuczak (72 Mokwa), Tomasiewicz, Vida, Holubek - Toril, Kirejczyk (72 Leśniak). Sandecja:**I połowa: Pietrzkiewicz - Słaby, Szufryn, Nekić, Kosakiewicz, Chmiel, Fall, Walski, Toporkiewicz, Sovsić, Wróbel. 2. połowa: Pietrzkiewicz – Słaby, Nekić (63 Surzyn), Szufryn (63 Piter-Bućko), Kosakiewicz, Kasprzak, Fall, Chmiel, Merebaszwili, testowany, testowany.