Sandecja Nowy Sącz na remis z GKS w Katowicach

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji nie przegrali w trzecim kolejnym meczu ligowym
Piłkarze Sandecji nie przegrali w trzecim kolejnym meczu ligowym Fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w spotkaniu 4. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi zremisowali w Katowicach z tamtejszą „GieKSą” 0:0. Dla podopiecznych trenera Dariusza Dudka był to trzeci mecz z rzędu, w którym nie przegrali. Warto przy okazji dodać, że „Duma Krainy Lachów” wszystkie swoje dotychczasowe spotkania bieżącej kampanii rozgrywała na wyjazdach z powodu budowy nowego stadionu.

Przy Bukowej liczono po cichu na przełamanie niemocy i pierwszą wygraną beniaminka w tym sezonie. Tak się jednak nie stało. W początkowej fazie meczu to Sandecja częściej próbowała swojego szczęścia, dłużej rozgrywała też piłkę na połowie GKS. Brakowało jednak konkretów. Miejscowi przebudzili się po kilkunastu minutach, próbując wreszcie groźniej zaatakować i postraszyć przyjezdnych. W 25. minucie Dawid Kościelniak obił nogi wracającego obrońcy Sandecji, ale gdyby nie ta interwencja, niewiele zabrakłoby do tego, by wykorzystał dobra zagranie z lewego sektora boiska. Kilka minut później ten sam zawodnik w obrębie „szesnastki” zwiódł jednego z graczy sądeczan, oddał strzał, ale ta próba nie mogła zaskoczyć pewnie interweniującego Dawida Pietrzkiewicza. Przed przerwą uderzenie na bramkę gości oddał Adrian Błąd, ale golkiper Sandecji i tym razem był na posterunku.

W 53. minucie odpowiedzieli sądeczanie. Dawid Błanik posłał groźne uderzenie na bramkę Kudły znajdując się w polu karnym i piłka o centymetry minęła cel. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się wpakować futbolówki między słupki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Już w samej końcówce piłkarze GKS chcący zainkasować pierwszy komplet punktów w tym sezonie, trzykrotnie uderzali na bramkę sądeczan, ale za każdym razem bez efektu.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:0

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Pavlas (62 Kozłowski), Jaroszek (74 Repka), Figiel, Błąd (83 Urynowicz), Kościelniak (75 Sanocki) - Szymczak (62 Szwedzik).

Sandecja: Pietrzkiewicz - Kobryń, Rudol, Boczek, Słaby - Zych (61 Szczepanek), Janicki, Walski, Sowsić, Błanik - Wolny (61 Dikow).

Żółte kartki: Woźniak, Jaroszek, Kozłowski - Sovsić, Boczek

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)