Sandecja Nowy Sącz słabsza od swojego ligowego rywala w sparingu

Remigiusz Szurek
Sandecja okazała się słabsza od Puszczy
Sandecja okazała się słabsza od Puszczy Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w środowe popołudnie w swoim przedostatnim letnim sparingu rywalizowali z Puszczą Niepołomice.

W pierwszej połowie gra podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego mogła się podobać. Nie brakowało akcji przeprowadzanych skrzydłami, nieźle funkcjonowała linia pomocy. Zwieńczeniem dobrej gry był gol Mateusza Klichowicza, który „wjechał” z piłką do bramki gości. W drugiej części spotkania gra była już bardziej agresywna. Podopieczni Tomasza Tułacza za wszelką cenę chcieli wyrównać, tym bardziej, że w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobytego przez nich gola nie uznał arbiter, dopatrując się pozycji spalonej.

W 50 minucie sytuacja powtórzyła się. Piłkarze z Niepołomic wpakowali futbolówkę do bramki Sandecji, ale sędzia nie uznał trafienia. Co się odwlecze, to nie uciecze. W myśl tego starego i bardzo często prawdziwego porzekadła Puszcza zdobyła dwa gole pieczętując wygraną. Na 1:1 po 73 minutach rywalizacji trafił Michał Czarny, popisując się celną główką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik sześć minut później znów pokonał Szymona Tokarza. Tym razem 30-letni obrońca wykorzystał zamieszanie w polu karnym Sandecji wpakował futbolówkę między słupki.

W najbliższą sobotę nowosądecki pierwszoligowiec zagra w sparingu z innym starym znajomym - GKS Tychy.

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:2 (10)
10 Klichowicz 35, 1:1 Czarny 73, 1:2 Czarny 79
Sandecja (I połowa): Daniel Bielica - Tadeusz Socha, Grzegorz Baran, Marcin Flis - Dominik Kun, Zawodnik testowany, Radosław Kanach, Miłosz Kałahur - Damian Chmiel, Mateusz Klichowicz, Maciej Małkowski.

Sandecja (II połowa): Szymon Tokarz - Adrian Basta, Michał Szeliga, Kacper Smoleń - Karol Matras, Szymon Kuźma, Michał Walski, Hubert Maślanka - Kamil Ogorzały, Mariusz Gabrych, Maciej Korzym.

Puszcza (I połowa): Mateusz Górski, Łukasz Furtak, Maciej Wichtowski, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk - Hubert Tomalski, Longinus Uwakwe, Wiktor Żytek, Jakub Serafin, Konrad Nowak - Jose Embalo.

Puszcza (II połowa): Karol Niemczycki - Maciej Wichtowski, Michał Czarny, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk - Jakub Bak, Marek Kotwica, Przemysław Sajdak, Maks Sitek, Łukasz Szczepaniak - Mykyta Wowczenko.

https://www.facebook.com/SportWMalopolsce/" data-width="500" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">