Sara i Daniel jadą do Gdańska

STM
TENIS STOŁOWY. W niedzielę, w Oświęcimiu rozegrane zostały trzecie w tym sezonie Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne żaczek i żaków.

Turniej dziewcząt zgromadził na starcie 17 zawodniczek, a najlepsza w tym gronie okazała się Angelika Janik z OSKiR Podwawelski Kraków, w finale pokonując Sarę Pytel z Olimpii Bucze. Trzecie miejsce zajęła Kinga Kosmal, czwarta była Ewa Kołodziej (obie Spektrum Słopnice), na piątym miejscu sklasyfikowana została Renata Roman, a na szóstej pozycji uplasowała się Agnieszka Zając (obie Skawa Wadowice). Bliska lokaty w czołowej szóstce była inna nasza młoda zawodniczka, 8-letnia Zuzanna Kozioł z LUKS Skrzyszów, ostatecznie uplasowała się jednak na miejscach 7-8. Natalia Gądek z LUKS Sobolik Sobolów sklasyfikowana została na pozycjach 9-12., a jej klubowa koleżanka, Aleksandra Rajzer zakończyła turniej na miejscach 13-16.

Finał rywalizacji żaków (26 startujących) był wewnętrzną sprawą młodych zawodników OSKiR Podwawelski Kraków; pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kapik, drugi był natomiast Krzysztof Petka. Kolejne dwa miejsca zajęli gracze z naszego regionu, trzeci był Daniel Lis z UKS AGRA Olesno, a czwarty Eryk Pióro z Tarnovii Tarnów. Czołową szóstkę uzupełnili: Kacper Sułkowski z UKS Płomień Limanowa oraz kolejny reprezentant OSKiR Podwawelski Kraków, Radosław Morek. W czołowej szesnastce uplasowało się jeszcze trzech innych żaków z naszego regionu. Miejsce 7-8. zajął Sebastian Bratownik z LUKS Sobolik Sobolów, a na pozycjach 9-12. sklasyfikowani zostali Mateusz Galus z LUKS Skrzyszów i Oskar Rysiewicz z Olimpii Bucze.

Czołowe trójki zawodniczek i zawodników zapewniły sobie prawo gry w XXVII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który w dniach 27-28 marca rozegrany zostanie w Gdańsku.