Schalke 04 Gelsenkirchen 2 - 3 Manchester City

2 1 połowa

Manchester City

3

1 1 połowa

• Koniec meczu. Mimo gry bez jednego zawodnika Manchester City pokonuje na Veltins Arena Schalke 3:2.

• Jest "tylko" jedna. Dla Edersona.

• Doszło do przepychanki między piłkarzami. A zaczęło się pod pojedynku Oleksandra Zinchenki ze Stevenem Skrzybski. Będą kartki.

• Powiało Ekstraklasą! Dalekim wybiciem popisał się... Ederson, który posyła lagę idealnie na prawe skrzydło do Raheema Stelirnga. Ten poradził sobie z rywalem i kieruje piłkę do siatki obok wychodzącego z bramki Ralfa Fahrmanna!

Carlos del Cerro Grande dolicza 5 minut.

• GOL DLA CITY! RAHEEM STERLING!!!

• I jeszcze jeden, z drugiego narożnika. Ilkay Gundogan nie spieszy się, by wznowić grę.

• Od razu Oleksandr Zinchenko ruszył lewym skrzydłem do akcji ofensywnej. Dostaje piłkę, ale jego centra zostaje zablokowana. Rzut rożny.

• ... a w Schalke również ostatnia zmiana. Anine Harit wchodzi, Mark Uth schodzi.

• Olseksandr Zinchenko wchodzi za Kevina De Bruyne...

• FAN-TAS-TYCZ-NE uderzenie Niemca z rzutu wolnego! "Spadający liść" otarł się od prawego słupka i zatrzepotał w siatce! Wyciągnięty jak struna Ralf Fahrmann był bezradny!

• GOL! LEROY SANE!!!

• Przewinienie Daniela Caliguiriego na Raheemie Sterlingu. Do bramki gospodarzy ok. 25 metrów.

• O właśnie - Steven Skrzybski dostaje piłkę przed polem karnym i decyduje się na strzał. W ostatniej chwili zablokował go Vincent Kompany.

• Chóralne śpiewy kibiców Konigblauen jakby zdobyli mistrzostwo. Jednak wynik 2:1 przed rewanżem w Manchesterze możenie być dobrą zaliczką. A przez co najmniej 10 minut gospodarze będą grać w przewadze, więc może spróbują to wykorzystać?

• ... a u "Obywateli" za Sergio Aguero pojawia się... Leroy Sane.

• Steven Skrzybski zmienia Westona McKennie'ego...

• Bernardo Silva przeprowadził teraz taką akcję jak w meczu z Polską, po której wpisał się na listę strzelców. Tym razem przenosi piłkę wysoko nad bramką.

• Ralf Fahrmann pewnie łapie piłkę po centre Belga z narożnika.

• Piłka po strzale Kevina De Bruyne przecisnęła się przez mur i przeszła na rzut rożny tuż obok lewego słupka!

• Żółta kartka dla Salifa Sane za faul na Bernardo Silvie ok. 20 metrów od własnej bramki.

• 54 417 widzów na Veltins Arena. Obiekt ten ma 62 271 krzesełek (via soccerway)

• Josep Guardiola reaguje zmianą. Vincent Kompany wchodzi za Davida Silvę.

• Efektowną ruletą Guido Burgstaller urwał się Argentyńczykowi i ten, by poniekąd "naprawić"swój błąd, powalił rywala w - nomen omen - dobitny sposób. Sędzia nie wahał się ani chwili!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Nicolasa Otamendiego!!!

• Dalekie zagranie na prawą stronę do Raheema Sterlinga. Uprzedza go Bastian Oczipka, który wybija piłkę na aut.

• Guido Burgstaller zmienia Hamzę Mendyla.

• Siła złego na jednego. Osaczony przez 4 rywali Sergio Aguero traci piłkę w polu karnym gospodarzy.

• Garść statystyk

• 37% Posiadanie piłki 63%
    • 3/2 Strzały/strzały celne 4/4
  • Gospodarze przez moment musieli grać w "dziesiątkę". Amerykanin wrócił jednak na murawę przy aplauzie kibiców.

• Przerwa w grze. Weston McKennie ucierpiał w starciu z Ilkayem Gundoganem. Nieprzyjemna kontuzja Amerykanina.

• Optymistyczne diagonalne zagranie do Westona McKennie'ego. Nie miał szans w walce o górną piłkę z Fernainnho.

• Raheem Stelirng wbiega w pole karne rywala i podaje przed bramkę... do nikogo. Sergio Aguero nie zdążył za Anglikiem.

• Szczęścia z dystansu próbował teraz Ilkay Gundogan. Musi poczekać jeszcze raz...

• Argentyńczyk znowu w roli głównej. Na 25. metrze uprzedził Salifa Sanei od razu decyduje się na strzał. Daleko od bramki.

• Sergio Aguero skutecznie został zablokowany przez Jeffreya Brumę.Dodatkowo był na spalonym.

• Zadrżały serca kibiców Koenigblauen po solowym rajdzie Davida Silvy i jego starciu z Matiją Nastasiciem, po którym Hiszpan padł w polu karnym jak rażony piorunem. "Jedenastki" jednak nie ma!

• Ajjj. Ta kontra gospodarzy mogła zakończyć się lepiej. Szeroko ustawiony Daniel Caligiuri centruje w pole karne ,gdzie między stoperów wbiegł Mark Uth. Centymetrów mu zabrakło, by opanować piłkę.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Ralfa Fahrmanna.

• Strzał Fernaindho z dystansu został zablokowany, ale piłka znalazła się pod nogami Kevina De Bruyne. Ten uderza z linii 16. metra i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny tuż obok prawego słupka!

• Druga odsłona rozpoczęta przez gości. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Gelsenkirchen, gdzie kończy się przerwa w meczu Schalke - Manchester City. Po pierwszych trzech kwadransach prowadzą gospodarze po dwóch bramkach Nabila Bentaleba, który z rzutów karnych odpowiedział na trafienie Sergio Aguero.

• Nieważne, czy masz przewagę w posiadaniu piłki, strzałach i sytuacjach pod bramką rywala. Ważne, byś zachował czujność w defensywie. Tego dwukrotnie zabrakło piłkarzom Josepa Guardioli co wykorzystali piłkarze Schalke. I to w momencie przegrywania po "wielbłądzie" Ralfa Fahrmanna. Jak się podnieść,to z przytupem.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +5' Koniec pierwszej połowy. Dwie pewnie wykonane "jedenastki" Nabila Bentaleba jako odpowiedź na trafienie Sergio Aguero dają Schalke prowadzenie nad Manchesterem City.

• +2' Bernadro Silva uderza technicznie z ok. 18 metrów wysoko nad poprzeczką. Powiedzenie, że Portugalczyk jest niepocieszony po tym uderzeniu to będzie eufemizm.

• Carlos del Cerro Grande dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

• Nabil Bentaleb tym razem uderzył z lewy róg. Ederson wyczuł jego intencję i nawet musnął piłkę, ale nie na tyle, by obronić/strzał Algierczyka!

• Żółta kartka dla Fernandinho

• NABIL BENTALEB ZNOWU TRAFIA!!!

• Co się dzieje?! Drugi rzut karny dla gospodarzy! Sędzia zauważył faul Fernandinho we własnej "szesnastce"!

• Upomniany został za to Mark Uth za faul na Ilkayu Gundoganie.

• Daniel Caligiuri pognał prawym skrzydłem i w okolicy linii środkowej nieprzepisowo zagrał Aymeric Laporte, próbujący zatrzymać piłkę ręką. Domagał się żółtej kartki dla rywala, ale nie doczekał się.

• NABIL BENTALEB NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza mocno przy prawym słupku, zmylony Ederson rzucił się w stronę lewego!

• Żółta kartka dla Nicolasa Otamendiego. Zatem nie zagra w rewanżu.

• Carlos del Cerro Grande wezwał kapitanów i przeprowadził z nimi rozmowę.

I po chwili już wiemy - RZUT KARNY DLA SCHALKE!

• Carlos del Cerro Grande zawiesza decyzję i wskazuje na narożnik. Po chwili... nasłuchuje komunikatu przez sędziów odpowiedzialnych za VAR!

• Szybko z kontrą ruszyli piłkarze z Zagłębia Ruhry. Z prawej strony pola karnego do środka akcję "łamie" Daniel Caliguiri, którego strzał zostaje zablokowany przez Nicolasa Otamendiego. Sędzia jednak wskazuje na rzut karny!

• Belg uderza w sam środek bramki i zbyt słabo, by pokonać bramkarza.

• Rzut wolny dla gości ok. 25 metrów od bramki Ralfa Farhmanna. Kevin De Bruyne ustawia piłkę...

• Weston McKennie ruszył do prostopadłego podania na prawą stronę pola karnego i centruje na bliższy słupek. Nie dość, że wprost do Edersona, to jeszcze zagrał już zza linii końcowej.

• Dalekim wybiciem Fernandinho wyjaśnia sytuację.

• Mark Uth dostaje piłkę w polu karnym. Niemal od razu doskoczyło do niego 3-4 rywali, ale szczęśliwie gospodarzom udało się wywalczyć rzut rożny.

• Techniczne uderzenie Marka Utha zza linii 16. metra o centymetry mija lewy słupek bramki Macnesteru Jęk zawodu na trybunach!

• Goście ruszyli z kontrą, która mogła przynieść podwyższenie prowadzenia! Zabrakło dokładnego podania Davida Silvy do Bernardo Silvy. Gdyby to "pykło" to Portugalczyk byłby sam na sam z bramkarzem Schalke.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do odrobienia straty. Wywalczyli rzut rożny, ale nie udało się zagrozić Edersenowi.

• Długo czekaliśmy na zatwierdzenie bramki "Obywateli" przez rzekomy faul Aymerika Laporte na rywalu. Jednak gra była kontynuowana, mimo że zawodnik Schalke leżał na murawie. Piłkę w polu karnym dostaje Raf Fahrmann, który wybija piłkę pod nogi Davida Silvy. Ten podholował piłkę kilka metrów, po czym podaje do Argentyńczyka - Sergio Aguero strzela do pustej bramki.

• GOL DLA MANCHESTERU CITY! SERGIO AGUERO!!!

• Goście protestują. Ich zdaniem, po centrze z rzutu rożnego, Sergio Aguero był faulowany przez Matiję Nastasicia. Sędzia nakazał grać dalej.

• W odpowiedzi Kevin De Bruine "łamie" akcję ze skrzydła do środka.Uderza z ok. 20 metrów w środek bramki czym ułatwił Ralfowi Fahrmannowi interwencję.

• Nie wyszło lewą, to gospodarze ruszyli prawą flanką. Daniel Caligiuri przegrywa jednak pojedynek z Aymericem Laporte.

• Bastian Oczipka podłączył się do akcji ofensywnej lewą stroną. Jego dośrodkowanie okazało się za krótkie - piła pada łupem Fernandinho.

• Na strzał z lewej strony "szesnastki" zdecydował się Sergio Aguero W ostatniej chwili zablokował go Salif Sane. Korner tradycyjnie nie znajduje zagrożenia.

• I jeszcze jeden. Radzą sobie czujni piłkarze Domenico Tedesco.

• Coraz wyraźniejsza przewaga przyjezdnych. Po centrze z bocznego sektora Sergio Aguero zdołał wywalczyć pozycję i uderzyć głową pod "ladę". Bramkarz Schalke zdołał sparować piłkę poza linię końcową!

• Piłka po centrze Kevina De Bruyne nie znajduje adresata. Bez zagrożenia pod bramką Ralfa Fahrmanna.

• Po chwili skrzydłem szarpnął Raheem Stelring. Zagrywa płasko w pole karne, ale po interwencji Matiji Nastasicia "Obywatele" mają rzut rożny.

• Po grze gości "ja do ciebie, ty do m nie" miało miejsce przyspieszenie w postaci dalekiego zagrania do Sergio Auero. Ten nie miał szans z rosłymi stoperami Schalke.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Sędzią głównym jest Hiszpan Carlos Del Cerro. Na liniach będą mu pomagali Juan Yuste oraz Roberto Alonso. Sędzią technicznym jest za to Jose Sanchez.

• Rezerwowi Schalke: Alexander Nubel - Steven Skrzybski, Anine Harit, Ahmed Kutucu, Rabbi Matondo, Sebastian Rudy, Guido burgstaller.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania awansowali z drugiego miejsca grupy D z dorobkiem 11 punktów. Musieli uznać wyższość FC Porto (16 pkt.), a na pokonanym polu zostawili Galatasaray (4) i Lokomotiw Moskwa (3).

Z kolei piłkarze Josepa Guardiola nie mieli problemów w grupie F, awansując z pierwszego miejsca. W 6 meczach zdobyli 13 punktów, drugi Lyon 8, Szachtar Donieck 6, a ostatnie Hoffenheim - 3

• W Gelsenkirchen

• Rezerwowi Manchesteru City: Arijanet Murić - Danilo, Phil Foden, Vincent Kompany, Riyad Mahrez, Leroy Sane, Oleksandr Zinchenko.

• Wczorajsze bezpośrednie starcie ekip z Niemiec i Anglii rozczarowało zatem liczymy, że o dzisiejszym pojedynku Schalke z Manchesterem City będzie się dłuugo mówiło! Początek spotkania już za 25 minut!