Ścisk w czołówce

JEC
- Zawody stały na niezłym poziomie, choć zabrakło kilku kadrowiczów - powiedział trener SKS Start Nowy Sącz, Bogusław Okręglak. - W czołówce plasowali się przede wszystkim zawodnicy KS Start bądź nasi wychowankowie reprezentujący obecnie AZS AWF Kraków Cieszyć się należy, że wciąż są dobrzy i się rozwijają. Na torze w Drzewicy mocni byli kajakarze Gerlacha. Ale to normalne, bowiem jest to bardzo specyficzny obiekt i trzeba mieć go dobrze opływanym by się tam liczyć. Szkoda, że nie wystartowali wszyscy najlepsi, byłoby jeszcze ciekawiej.

IV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

W Drzewicy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Na starcie stanęło blisko 80 zawodniczek i zawodników z 6 klubów.
 Pod nieobecność Krzysztofa Bieryta i Krzysztofa Supowicza w C-1 najlepszy był Grzegorz Wójs, który wciąż dobija się do czołówki kraju. Było o 7 punktów lepszy od drugiego na mecie Adama Czai. Trzecie miejsce zajął Jarsoław Chwastowicz, najmłodszy z całej trójki, jeszcze junior młodszy. Wśród pań wygrała Katarzyna Chwastowicz, finalistka ostatniego Pucharu Świata. W K-1 mężczyzn szans rywalom nie dał Przemysław Popis, który pokonał u siebie na torze Michała Majerczaka. Bardzo dobrze popłynął Piotr Prusak, junior, który zajął piąte miejsce. Przegrał tylko z seniorami. W C-2 poza konkurencją jest osada Andrzej Wójs - Sławomir Mordarski, którzy zwyciężyli pewnie i wysoko.
 Wyniki końcowe - K-1 kobiet: 1. Katarzyna Chwastowicz AZS AWF Kraków 245,26, 2. Małgorzata Bizub AZS AWF 245,82, 3. Małgorzata Milczarek Gerlach Drzewica 249,17. C-1 mężczyzn: 1. Grzegorz Wójs SKS Start 212,17, 2. Adam Czaja AZS AWF 219,14, 3. Jarosław Chwastowicz SKS Start 219,16. K-1 mężczyzn: 1. Przemysław Popis Gerlach 197,95, 2. Michał Majerczak AZS AWF 200,11, 3. Piotr Podogrodzki Gerlach 205,42. C-2: 1. Andrzej Wójs - Sławomir Mordarski 217,97, 2. Dariusz Wrzosek - Krzysztof Bogatek Gerlach 228,53, 3. Jarosław Miczek - Wojciech Sekuła Dunajec/Start 228,57.
 Punktacja klubowa: 1. AZS AWF Kraków 124 pkt, 2. Gerlach Drzewica 72 pkt, 3. SKS Start Nowy Sącz 39,5 pkt, 4. Dunajec Nowy Sącz 18,5 pkt, 5. Włókniarz Leśna 13 pkt, 6. Łączność Bydgoszcz 11 pkt.
 Na starcie zabrakło zawodników Pieniny Szczawnica i Sokolicy Krościenko. Trochę to dziwne, że z kolebki kajakarstwa górskiego nie było nikogo. Zawodnicy przecież są, a działacze klubowi głośno deklarują popracie dla tej dyscypliny sportu.
tekst i fot.: (JEC)