Semir Stilić: Nigdy nie byłem sprinterem, ale daję drużynie coś innego [WIDEO]

Piotr Tymczak
Wojciech Matusik
Dla piłkarza Wisły Kraków Semira Stilicia mecz z Wisłą Płock był przełomowy. Zawodnik „Białej Gwiazdy” wszedł na boisko i zdobył pierwszego gola odkąd powrócił do krakowskiego klubu

- Chciałem pomóc drużynie. W końcu dobrze to wyszło. Całe szczęście, mamy trzy punkty, które dają nam bardzo dużo - powiedział Semir Stilić po wygranym 3:2 spotkaniu z Wisłą Płock.

Stilić wszedł na boisko w drugiej połowie i zdobył gola na 2:2. - Ta bramka dała mi bardzo dużo. To będzie dla mnie wiatr w plecy – podkreślił zawodnik „Białej Gwiazdy”.

Autor: Piotr Tymczak

Przyznał, że nie celował w bramkę. - To było dośrodkowanie. Ale nie wiem, czy mam kogoś przepraszać, że tak wyszło, skoro piłka wpadła do siatki – uśmiechał się Stilić. - Ten gol na 2:2 padł w bardzo dobrym momencie. To dało nam wiatr w żagle i zaraz później zdobyliśmy trzecią bramkę. Cała drużyna pokazała charakter. Mieliśmy w tym meczu lepsze i gorsze momenty, ale najważniejsze są dla nas trzy punkty - dodał.

Stilić wrócił do Wisły zimą. W oficjalnych meczach nie grał ponad pół roku. W obecnej rundzie wchodzi na boisko jako zmiennik. Zapewnił jednak, że jest już gotowy do gry w całym meczu. - Staram się pomóc drużynie w każdym spotkaniu. Od jakiegoś czasu czuję się już dobrze. Nigdy nie byłem sprinterem, ale daję drużynie coś innego. Czy zespół tego potrzebuje teraz, tego nie wiem. Wydaje mi się jednak, że tym razem dobrze to wyszło i mamy trzy punkty. Mogę grać, ale zobaczymy jak będzie – powiedział.

Zdaje sobie sprawę, że wygrana z Wisłą Płock znacznie przybliżyła zespół „Białej Gwiazdy” do tego, aby zakończyć sezon grą w górnej ósemce, a więc wśród najlepszych. - Jest bardzo blisko, ale jeszcze nie jest do końca to przesądzone. Myślimy o tym, aby tak było. Mamy bardzo ważny mecz, przyjeżdża do nas najlepsza drużyna, która gra efektownie i będziemy musieli dużo więcej dać z siebie, aby wygrać z Lechem Poznań – mówił Stilić.

Na przygotowanie się do spotkania z Lechem wiślacy mają dwa tygodnie, bowiem będzie przerwa na mecz reprezentacji. - Lech jest teraz w gazie. Każda drużyna, która się rozpędza nie lubi przerwy na kadrę. Zobaczymy więc jak będzie. Najważniejsze, że każdy z nas wie co ma zrobić w tym meczu. Chcemy wygrać spotkanie z Lechem. Dobrze się do niego przygotujemy – zapowiedział Stilić.