Senegal w finale

Gr. C: Namibia - Senegal 0-5 (0-3). Thiaw 15, 30, Diouf 23, 79, Fadiga 76 karny, Algieria - Egipt 1-1 (0-0). Algeria: Bezzaz 80, Egipt: Ahmad Hossam 58 karny.

Reprezentacja Senegalu, dzięki sobotniemu zwycięstwu 5-0 (3-0) nad Namibią, zapewniła sobie, jako czwarta drużyna z Afryki, awans do piłkarskich MŚ w 2002 roku. Senegalczycy po raz pierwszy wystąpią w finałach. Egipt zwrócił się w niedzielę do fifa z prośbą o powtórzenie sobotniego spotkania z Algierią. Egipscy piłkarze argumentują, iż zostali zastraszeni przez wrogich im algierskich kibiców. Mecz w Annabie został przerwany na 15 minut, kiedy, po objęciu przez Egipt prowadzenia, algierscy kibice zaczęli rzucać na boisko butelki i kamienie. Dziesięć minut przed końcem rozgrywanego w bardzo napiętej atmosferze spotkania Algierczycy zdobyli wyrównującą bramkę, która odebrała Egiptowi nadzieje na awans.