Sensacja w Kielcach

AS
Wczoraj na czterech stadionach rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski. Niespodzianka w Kielcach, gdzie II-ligowa Korona w ostatnich 4 minutach pokonała GKS Bełchatów 2-1. Pewna wygrana Amiki Wronki i Widzewa, Ruch z niemałym trudem pokonał Radomsko 2-1. Rewanże 14 kwietnia. Kto awansuje do półfinału?

Piłkarski Puchar Polski

Ruch - RKS Fameg Radomsko 2-1 (1-1). Bramki Ruch: Włodarczyk 2, Bizacki 70; RKS: Lamch 9. Po wpadce w ligowej potyczce z Odrą Wodzisław działacze chorzowscy zawiesili wypłaty części rat kontraktowych czterem (Lech, Mizia, Baszczyński, Bizacki) piłkarzom Ruchu. Ruch wygrał, ale zagrał słabo. Opaskę kapitana "niebieskich" nosił Wleciałowski, który decyzją trenera zastąpił w tej roli Mizię (grał dopiero w II połowie).
Korona Nida Gips Kielce - GKS Bełchatów 2-1 (0-1). Bramki Korona: Pacoń 86, Pastuszka 88; GKS: Patalon 42. Dramatyczny mecz w Kielcach, goście prowadzili aż do 86 minuty. W końcowych 4 minutach gospodarze strzelili dwa gole i wygrali.
Amica Wronki - Stomil Olsztyn 3-0 (0-0). Bramki: Kryszałowicz 56, Dubiela 2 (72, 90 wolny). Po bezbramkowej I połowie, w drugiej gospodarze osiągnęli sporą przewagę, dokumentując ją trzema bramkami.
Widzew - Aluminium Konin Widzew Łódź - Aluminium Konin 3-0 (2-0). Bramki: Gęsior 4, Czajkowski 2 (14, 52). Łodzianie na własnym boisku pozbawili złudzeń finalistę PP ubiegłego sezonu. Zgłaszające pierwszoligowe aspiracje Aluminium Konin przegrało w Łodzi 0:3. (AS)