Sensacja w Kolonii - obrońca tytułu na kolanach

JOT
Gracze FC Koeln - od lewej: Sławomir Peszko, Pedro Geromel, Milivoje Novakovic i Lukas Podolski - cieszą się z gola na 2-2, strzelonego przez Novakovica w meczu z Bayernem Monachium Fot. PAP/EPA/Rolf Vennenbernd
Jeśli ktoś miałby w tych rozgrywkach dogonić zdecydowanego lidera z Dortmundu, to miały nim być renomowane zespoły z Leverkusen lub Monachium. Tak przynajmniej twierdzili fachowcy.

NIEMCY. Bayern Monachium i Bayer Leverkusen tracą szansę na "złoto". Asysty Matuszczyka i Peszki w spotkaniu z mistrzem.

Borussia dała teraz szansę ewentualnej grupie pościgowej, remisując w piątek u siebie z Schalke 0-0. Nie wykorzystali tego jednak ani Bayern, ani Bayer. Obydwie te drużyny przegrały i wydaje się, że Dortmund żółtą koszulkę lidera dowiezie do mety.

Sensacja w Kolonii! Walczący o utrzymanie się w lidze FC Koeln pokonał mistrza Niemiec 3-2. Bayern prowadził do przerwy 2-0 i dalsze gole dla gości wydawały się formalnością. Jednak prowadzących nie docenili determinacji miejscowych. W zespole z Kolonii Adam Matuszczyk zagrał całe spotkanie, natomiast Sławomir Peszko został zmieniony w 90 min. Obaj asystowali przy golach w drugiej połowie Słoweńca Novakovicia (bramki na 2-2 i 3-2). Wcześniej, w 55 min, kontaktowe trafienie dla Koeln zaliczył Clemens.

Peszko, były gracz Lecha Poznań, trafił do Koeln w przerwie zimowej. Podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia w przypadku utrzymania drużyny w Bundeslidze. Za mecz z Bayernem otrzymał od serwisu Goal.com - wraz z kolegami w drużynie Novakoviciem i Eichnerem - najwyższą notę. Znacznie niżej oceniono Matuszczyka.

Prowadząca w tabeli Borussia Dortmund mimo przewagi bezbramkowo zremisowała u siebie z Schalke. Wśród gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski zszedł na minutę przed końcem, a Robert Lewandowski wszedł na boisko w 73 min. To były 137. derby Zagłębia Ruhry obu zespołów. Borussia wygrała dotąd 55 potyczek, 36-krotnie zanotowano remis, a zespół z Gelsenkirchen górą był 46 razy.

W pierwszej połowie dwóch znakomitych sytuacji podbramkowych nie wykorzystał Błaszczykowski, a w drugiej Paragwajczyk Barrios oraz Goetze trafili w słupek. - Znakomicie grał bramkarz gości Neuer - ocenił trener Borussii Juergen Klopp. - Musieliśmy się pogodzić z remisem, jeden punkt też się przyda...

WYNIKI

Koeln - Bayern 3-2 (0-2), Clemens 55, Novakovic 62 i 73 - Gomez 22, Hamit Altintop 43; Mainz - Werder 1-1 (1-0), Schuerrle 19 - Pizarro 90+2; Nuernberg - Bayer 1-0 (0-0), Eigler 60; Hannover - Wolfsburg 1-0 (1-0), Sergio Pinto 5. Hoffenheim - Kaiserslautern 3-2 (2-0), Sigurdsson 28, Rudy 40, Ibisevic 62 - Hoffer 58, Rodnei 59; Borussia M. - Stuttgart 2-3 (2-0), Dante 29, De Camargo 31 - Pogrebniak 51, Harnik 56, Gebhart 87 karny; Freiburg - Eintracht 0-0. Mecz Hamburger - St. Pauli został przełożony z powodu ulewy. W piątek: Borussia D. - Schalke 0-0.

1. Borussia D. 21 51 46-12

2. Bayer 21 39 41-30

3. Mainz 21 37 32-22

4. Hannover 21 37 29-30

5. Bayern 21 36 42-26

6. Freiburg 21 34 29-28

7. Hoffenheim 21 32 39-28

8. Hamburger 20 30 29-30