Serbia walczyła dla Polski. Zabrakło jej (i nam) niewiele

(ART)
Mecz z Serbami był, jak się okazało, ostatnim dla naszych siatkarzy
Mecz z Serbami był, jak się okazało, ostatnim dla naszych siatkarzy Anna Kaczmarz
Siatkówka. Smutny dla nas koniec turnieju Final Six Ligi Światowej w Krakowie. Polacy rywalizację w Tauron Arenie zakończyli już na etapie grupowym.

Po czwartkowej porażce z Serbią (1:3) nasi siatkarze nie byli pewni awansu do półfinału. Ich los zależał od wyniku wczorajszego meczu (ostatniego w grupie J1) Serbia - Francja. Wygrana 3:2 „Trójkolorowych” przekreśliła marzenia Polaków o odniesieniu sukcesu w ostatnim sprawdzianie przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.

Przed tym spotkaniem sprawa była prosta - zwycięstwo Serbii, która już miała pewną promocję, dawało awans Polsce. Po dwóch setach nasi siatkarze i kibice mieli powody do obaw. Choć zawodnicy z Bałkanów prowadzili dość długo, to w końcówce rywale, po punktowych seriach, przechylali szalę na swoją stronę.

Francuzi po dwóch setach, po których drużyny udają się na chwilę do szatni, prowadzili 2:0. Podobnie było w środowym starciu z Polską, a wówczas po powrocie na parkiet karta się odwróciła, biało-czerwoni wygrali 3:2. Wczoraj niewiele zabrakło, by Serbowie powtórzyli ten wyczyn.

Wreszcie zaczęli sobie radzić z atomową zagrywką przeciwników, do tego deklasowali rywali pod względem punktów zdobywanych blokiem. W trzecim secie najedli się wprawdzie strachu (od 16:12 do 19:20, od 24:21 do 24:24), ale czwartego już wygrali w cuglach. W tie-breaku też byli na prowadzeniu (8:7), końcówka jednak należała do Francuzów. Dzięki wygranej zajęli drugie miejsce w grupie J1, za Serbią (obie ekipy wywalczyły awans do strefy medalowej), a przed Polską.

Pary półfinałowe (dzisiaj w Tauron Arenie mecze zostaną rozegrane o godz. 17.30 i 20.30) zostały ustalone po drugim wczorajszym spotkaniu Brazylia - USA (grupa K1), które zakończyło się po zamknięciu wydania. Relacja jest na naszej stronie internetowej: www.dziennikpolski24.pl.

Serbia - Francja 2:3 (20:25, 19:25, 26:24, 25:19, 12:15)

Serbia: Jovović, U. Kovacević, Stanković, Lisinac, Nikić, Dokić, Majstorović (libero) oraz Ivović, Brdjović.

Francja: Toniutti, Rouzier, Ngapeth, Le Goff, Le Roux, Marechal, Grebennikov (libero) oraz Pujol, Rossard, Lafitte, Lyneel.

Kolejność końcowa w grupie J1: 1. Serbia 1 zwycięstwo (4 pkt), 2. Francja 1 (4), 3. Polska 1 (3).