Serena Williams znów za mocna dla Agnieszki Radwańskiej

Krzysztof Kawa
Amerykanka pokonała Polkę 6:0, 6:4 w półfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open. W finale zagra z Niemką Angelique Kerber.

Bilans oficjalnych tenisowych spotkań Sereny Williams i Agnieszki Radwańskiej wynosi obecnie 9:0 dla Amerykanki. Krakowianka wygrywała z nią do tej porty tylko w pokazówkach (m.in. rok temu w finale Pucharu Hopmana). W Melbourne starała się jak mogła, ale rywalka znów była poza zasięgiem. Szczególnie w pierwszym secie, gdy grała jak natchniona, bombardując kort mocnymi serwisami i returnami. W drugim secie Polce udało się ją nawet przełamać i oglądaliśmy kilka wymian na światowym poziomie. Po jednym z nich Serena biła brawo Agnieszce. Na końcu jednak to Amerykanka przyjmowała gratulacje.

Radwańskiej po raz drugi udało się zajść w Melbourne tak daleko. Poprzednio dokonała tego w 2014 roku (przegrała wówczas ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą). Broniąca tytułu Williams zagra w sobotnim finale ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Niemką Angelique Kerber, a Brytyjką Johanną Kontą. Ta pierwsza wygrała 7:5, 6:1. Dla Niemki to pierwszy w karierze awans do finału Wielkiego Szlema.