MKS Muszynianka - Gwardia Wrocław 0-3

(13-25, 20-25, 22-25)

Muszynianka: Chrostek, Laskowska, Bajdiuk, Mieszała, Sieradzan, Pavelkova, Chrupek (libero) oraz Szkudlarek, Soja, Leszczyńska, Lis, Chojnacka.
   Gwardia: A. Barańska, Mroczkowska, Bamber, Kaczor, Świętońska, Gomułka, Jagiełło (libero).
   Sędziowali: Wojciech Kasprzyk z Częstochowy i Bogumił Sikora z Bielska-Białej. Widzów 400.
   Był to zaległy mecz 4. kolejki. Nawet najwięksi pesymiści nie mogli przewidzieć takiego rezultatu i tak słabej gry Muszynianki. Już początek I seta pokazał, że w drużynie gospodyń dzieje się coś niedobrego. Zawodniczki źle odbierały zagrywkę i nie potrafiły zablokować ataków Barańskiej i Kaczor. Od stanu 8-5 dla Gwardii wrocławianki robiły na parkiecie co chciały. Trener Muszynianki próbował dokonywać zmian, ale nie przynosiło to efektów. Kiedy na tablicy widniał wynik 19-9 dla gości, Muszynianka poderwała się do walki, ale tylko na chwilę. II set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń: 1-0, 2-0, 6-3. Kiedy Muszynianka schodziła na przerwę techniczną, prowadząc 8-5, wydawało się, że losy meczu się odmienią. Jednak Gwardia bardzo szybko odrobiła straty po atakach Gomułki (wychowanka Popradu Stary Sącz), Kaczor i Barańskiej.
   Ostatnia część meczu była najbardziej wyrównana. Muszynianka prowadziła 8-5 i 10-8. Kiedy Gwardia doprowadziła do remisu 17-17, gospodynie popełniły błąd w ataku. Goście objęli prowadzenie, kontrolując grę do końca meczu. Muszynianka przegrała, bo nie radziła sobie z grą w obronie, rywalki miały też o wiele więcej szczęścia.
(JEC)
   Pozostałe mecze: AZS AWF Poznań - Winiary Kalisz 1-3 (25-21, 15-25, 18-25, 14-25), BKS Stal Bielsko-Biała - Telenet Polska Autopart Mielec 3-0 (25-16, 25-16, 26-24), Energia Gedania Gdańsk - PTPS Nafta-Gaz Piła 0-3 (19-25, 18-25, 14-25), pauzowała Adriana Gazeta Pomorska Bydgoszcz.
9. Muszynianka 9 11 8-23
   W zaległym meczu serii B siatkarzy: Avia Świdnik - Resovia 3-1 (25-18, 26-24, 22-25, 25-19).