Seria Radwańskiej

Półfinałowa rywalka Agnieszki Radwańskiej, Flavia Pennetta (z prawej) przyjmuje gratulacje od Karoliny Woźniackiej Fot. EPA/Adrian Bradshaw
Trwa zwycięska passa Agnieszki Radwańskiej, która wygrała już 9. mecz z rzędu. Krakowianka awansowała do półfinału turnieju WTA w Pekinie po zwycięstwie nad Serbką Aną Ivanović. Wygrała pierwszego seta 6-3, a w drugim przy stanie 3-2 Ivanović poddała spotkanie z powodu kontuzji. W walce o finał Agnieszka zmierzy się z Włoszką Flavią Pennettą.

TENIS. Ivanović skreczowała. W półfinale turnieju w Pekinie krakowianka zagra z Pennettą.

Była liderka światowego rankingu i mistrzyni z kortów Rolanda Garrosa zaczęła narzekać na kontuzję w trzecim gemie drugiego seta. Poprosiła o przerwę i w towarzystwie lekarza udała się do szatni. Po powrocie przegrała dwa gemy i po godzinie i 15 minutach gry skreczowała.

Wcześniej Serbka grała bardzo nierówno: piękne akcje przeplatała prostymi błędami. Agnieszka, jak to ostatnio ma w zwyczaju, imponowała spokojem i dokładnością na korcie, rzadko się myliła. W pierwszym secie dwa przełamania serwisu Ivanović dały krakowiance wygraną 6-3.

W drugiej partii Ivanović zaczęła grać bardzo agresywnie. Od razu udało jej się przełamać podanie naszej tenisistki, ale w kolejnym gemie Agnieszka odrobiła stratę. To wtedy, przy stanie 1-2, Ivanović poprosiła o przerwę medyczną. Serbka wróciła na kort po kilku minutach bez oznak kontuzji, ale grała już zupełnie inaczej. Radwańska najpierw wygrała swoje podanie, a potem przełamała rywalkę do zera. Widać było dekoncentrację i bezradność Ivanović, która nie była w stanie kontynuować gry i poddała mecz.

Rywalką Radwańskiej w walce o finał będzie Włoszka Flavia Pennetta, która po dramatycznym meczu ograła liderkę światowego rankingu WTA Karolinę Woźniacką 3-6, 6-0, 7-6. W decydującej partii Włoszka prowadziła już 4-1, ale Dunce polskiego pochodzenia udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim skuteczniejsza była Pennetta, która zwyciężyła do 2.

Agnieszka grała dotychczas z Flavią trzy razy, dwa razy odnosząc zwycięstwa. Ostatnio, przed rokiem w Dubaju, wygrała 6-3, 6-0. Polka zajmuje 12. miejsce w światowym rankingu, a Włoszka jest 26.

W półfinale są też Rumunka Monica Niculescu (przeszła przez eliminacje), która w ¼ ograła Marię Kirilenko 3-6, 6-3, 6-4, oraz Andrea Petkovic (Niemcy, 9), która pokonała Anastazję Pawliuczenkową (Rosja, 13) 6-3, 7-6 (7:2).

Awans do półfinału dał krakowiance premię w wysokości 169 447 dolarów oraz 450 punktów do klasyfikacji WTA Tour, "na czysto", bowiem przed rokiem o tej porze nie grała nigdzie z powodu kontuzji stopy (przeciążeniowego pęknięcia środkowego palca). Radwańska walczy o miejsce w czołowej ósemce klasyfikacji WTA "Championship". Wyłoni ona uczestniczki kończącego sezon turnieju Masters - WTA Championship w Stambule (25-30 października). (AGA/PAP)