SESJE W REGIONIE

MIGA
Opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej na temat realizacji poprzedniego budżetu były pozytywne. Przypomnijmy, że do listopada działał Zarząd, którym kierował Jan Golba. Odpowiedzialność za ostatni miesiąc w roku spada już na nowego burmistrza Emila Bodzionego.

Golba z Bodzionym

KRYNICA. W środę Rada Miejska udzieliła jednogłośnie absolutorium władzom Krynicy-Zdroju za roku 2002. Cała piętnastka radnych podniosła ręce na "tak".
Radny Henryk Wiewióra zapytał o szczegóły płatności karnych odsetek za wykonanie dachu nad lodowiskiem. - To sprawa sprzed kilku lat - powiedział "Dziennikowi" Emil Bodziony - Gmina przegrała proces z firmą "Montomet" o zapłatę za zainstalowanie dachu nad lodowiskiem. Nasi poprzednicy uważali, że wykonawca nie wywiązał się należycie ze swoich obowiązków i dlatego odmówili zapłaty za usługę. Sąd jednak stanął po stronie powoda. Zapłacono tylko kwotę zasądzoną. Tymczasem narosły odsetki. Należność z tego tytułu wyniosła ostatecznie 415 tys. zł. Trzeba było ją wyrównać, żeby ta kwota się nie zwiększyła.

Absolutorium z pytajnikami

MUSZYNA. Rada Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie oceniła działalność władz wykonawczych w roku 2002. Absolutorium zostało podjęte jednomyślnie. Były jednak zastrzeżenia co do działalności poprzedniego zarządu, kierowanego przez burmistrza Włodzimierza Oleksego. Dotyczyły one m. in. kilku procesów, w których samorząd występuje w roli pozwanego. Przegrane w sądzie mają negatywne pod względem finansowym skutki.
Sprawa dotyczy m. in. kilkuletniego już sporu ze Spółdzielnią "Postęp" - producentem wody "Muszynianka". Na ten temat pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy, że władze gminy nieprawnie przetrzymywały na swoim koncie znaczne pieniądze od czasu zorganizowania osławionego przetargu na przekazanie koncesji na eksploatację wody mineralnej. Sąd uznał, że łączne zobowiązania z tego tytułu na rzecz firmy wynoszą ok. 1,5 mln zł. Ponadto nie udało się wyegzekwować należności od spółki "Uzdrowisko Muszyna" za przekazanie jej wspomnianej koncesji. Na ten temat mówili ostatnio radni podczas sesji. Te kwestie finansowe zostały też wytknięte przez Komisję Rewizyjną i Regionalną Izbę Obrachunkową. Ta pierwsza złożyła wniosek o upoważnienie burmistrza Waldemara Serwińskiego do złożenia doniesienia do prokuratury na jego poprzednika. Radni taką uchwałę podjęli. (pg)

Jednogłośne skwitowania

PWINICZNA. Szybko i sprawnie w Piwnicznej-Zdroju oraz sąsiedniej gminie Rytro przebiegły najważniejsze sesje w roku. Czternastu piwniczańskich radnych zadecydowało o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Edwardowi Bogaczykowi. Otrzymał je również wójt Rytra Władysław Wnętrzak. W Piwnicznej uchwała przeszła jednogłośnie. Rada wysłuchała też sprawozdania, będącego oceną realizacji budżetu za minione dwanaście miesięcy, które przedstawił burmistrz Edward Bogaczyk. Udzielenie absolutorium było również wyrazem uznania i podziękowania dla poprzedniego burmistrza - Mariana Czopa. W Rytrze też nie było niespodzianek. Dwunastu radnych udzieliło jednogłośnie absolutorium wójtowi Władysławowi Wnętrzakowi. Wyłoniono również komisję do spraw przeprowadzenia na terenie gminy referendum śmieciowego. (MIGA)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie