Telenet Autopart Mielec - Muszynianka 3-1 (25-23, 21-25, 25-20, 25-11)

Seria A I ligi siatkarek

Telenet: Śrutowska, Kicior, Natanek, Pykosz, Nykiel, Barbachowska, Kościelna (libero) oraz Ząbek.
   Muszynianka: Pavelkova, Lis, Chrostek, Laskowska, Bajduk, Hojnacka, Soja (libero) oraz Mieszała, Sieradzan, Leszczyńska.
   Sędziowali Marek Lagierski (Łódź) i Henryk Darocha (Częstochowa). Widzów 1200.
   Muszynianka pojechała do Mielca z wielką wolą powalczenia o zwycięstwo. Niewiele brakowało, a ten ambitny cel by osiągnęła.
   Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi. W końcówce w ataku nie pomyliły się Pykosz i Nykiel. Szczelny blok mielczanek sprawił, że niezawodna do tej pory Laskowska dwukrotnie została zatrzymana. Przy stanie 22-20 dla Telenetu, Muszynianka zdobyła jeszcze 2 punkty, ale potem zepsuła dwie zagrywki, sama jednej nie odebrała i "pomogła" mielczankom wygrać seta. - Gdyby nie błędy pod koniec pierwszego seta, cały mecz mógł wyglądać inaczej - mówił trener Muszynianki Bogdan Serwiński.
   Muszynianka kontrolowała i pewnie wygrała II seta. Dobrze radziła sobie z odbiorem zagrywki Soja, atakowała Laskowska. Przyjezdne prowadziły 13-7, 20-17, przetrzymały zryw rywalek od stanu 17-24 i partię wygrały.
   Na tym odważne poczynania Muszynianki się skończyły. W III secie od początku wysoko prowadził Telenet. Muszynianka odrobiła 7 punktów, doprowadzając do remisu 17-17. W tym momencie główną rolę w mieleckim zespole odegrała Śrutowska, która zdobyła 2 decydujące punkty mijając blok Muszynianki. Ostatni set był już bez historii. Zespół z Muszyny już nie walczył zdobywając tylko 11 punktów.
   - Po prostu daliśmy się ograć - _komentuje Bogdan Serwiński - W drugim secie zagraliśmy swoją siatkówkę i od razu było lepiej. Trzeci set znów przegraliśmy na własne życzenie. Kiedy doprowadziliśmy do remisu, zespół zadowolony z wyniku, stanął. Mielec natychmiast to wykorzystał. Szkoda tego meczu, bo był w naszym zasięgu._
(JEC, MS)
   Pozostałe mecze: Adriana Gazeta Pomorska Bydgoszcz - AZS AWF Poznań 3-0 (25-18, 25-20, 25-19), Nafta Piła - Winiary Kalisz 2-3 (22-25, 25-23, 28-26, 24-26, 8-15), Gwardia Wrocław - BKS Stal Bielsko-Biała 0-3 (24-26, 15-25, 17-25), pauzowała Gedania.
1. BKS Stal 6 11 17-6
2. Nafta 5 9 14-6
3. Winiary 5 9 14-7
4. Adriana 6 9 12-10
5. Telenet 5 8 12-8
6. AZS Poznań 6 8 8-13
7. Gedania 5 6 5-13
8. Gwardia 5 6 5-14