Setny medal w historii!

Jerzy Filipiuk
Judo. Na reprezentantów UKS Judo Wolbrom można polegać jak na Zawiszę. W ostatnich dniach ponownie potwierdzili swoją klasę, zdobywając medale na krajowych i zagranicznych arenach.

Podczas Pucharu Europu juniorek, który odbył się w Kownie (Litwa), Klaudia Cieślik wywalczyła srebrny medal w kat. 52 kg. 20-letnia zawodniczka, posiadaczka 1. stopnia dan (czarny pas), ma w swej kolekcji wiele krążków zdobytych m.in. w mistrzostwach Polski juniorek i Pucharze Polski młodziczek.

W indywidualnych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) i drużynowych MP juniorek młodszych, których gospodarzem był Gorzów Wielkopolski, wolbromianie siegnęli po 7 medali, w tym 5 złotych i 2 srebrne.

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęły: Nikola Szlachta w kat. 44 kg, Marta Kuraś w kat. 48 kg, Anna Paś w kat. 63 kg i Jakub Sokół w kat. 90 kg. Po srebro sięgnęły Paulina Szlachta w kat. 48 kg i Anna Kaleta w kat. 63 kg.

Ponadto piąte miejsca zajęli Jakub Substelny w kat. 46 i Natalia Kozłowska w kat. 57 kg, a siódme Dominik Król w kat. 66 kg.

UKS Judo triumfował w klasyfikacji punktowej i medalowej dziewcząt oraz w łącznej klasyfikacji medalowej dziewcząt i chłopców (na podium stawali przedstawiciele 38 klubów).

Drużyna juniorek młodszych (Kaleta, Kozłowska, Wiktoria Król, Kuraś, Paś, Aleksandra Szatan, N. Szlachta i P. Szlachta) wywalczyła mistrzostwo Polski. Pokonała Olimp Nowa Sól, Feniks Bytom i Juvenię Wrocław po 5:1 oraz Czarnych Bytom 4:2. To 100. medal MP zdobyty w historii klubu, którym kieruje legenda judo Czesław Łaksa.

Autor: Agencja Informacyjna Polska Press