Siatkarki Treflu Proximy Kraków lepsze od rywalek z Piły

Jerzy Filipiuk
Krakowskie siatkarki pokonały faworyzowane pilczanki
Krakowskie siatkarki pokonały faworyzowane pilczanki Joanna Urbaniec
Ekstraklasa siatkarek. W rozegranym w niedzielę późnym wieczorem meczu 19. kolejki Trefl Proxima Kraków wygrał u siebie z Eneą PPTS Piła 3:1 i zajmuje ósme miejsce w tabeli.

W pierwszym secie emocji było niewiele. Wyrównana gra trwała tylko do stanu 4:4. Potem rosła przewaga gospodyń, które prowadziły m.in. 15:10 i 19:13. Dwa ostatnie punkty zdobyła Ewelina Brzezińska.

W drugiej odsłonie meczu przeważały przyjezdne, na których nie zrobił wrażenia chwilowy zryw rywalek (z 1:4 doprowadziły do 7:7). Same też dwukrotnie popisały się serią kolejno zdobywanych punktów (z 7:7 na 11:7 i z 18:14 na 23:14). Gospodynie były bezradne wobec zagrywek Karoliny Różyckiej.

Zdecydowanie ciekawsza była trzecia partia spotkania, w której każda z drużyn mogła ją wygrać. Było m.in. 9:9 i 13:13, a potem 21:20 dla pilczanek. W końcówce tej części meczu m.in. dwie skuteczne akcje Rebecci Pavan zapewniły zwycięstwo gospodyniom.

Początek czwartego seta nie zapowiadał późniejszych emocji. Trefl Proxima prowadził m.in. 6:2 i 11:6. Zespół z Piły nie tylko jednak odrobił straty, ale i – dzięki skutecznym blokom – uzyskał dużą przewagę (19:15). Odpowiedź krakowianek była jednak skuteczna. Do ich wygranej przyczyniły się m.in. dwa bloki Sarah Clement.

MVP meczu została Klaudia Kulig (Trefl Proxima).

Trefl Proxima Kraków – Enea PTPS Piła 3:1 (25:17, 16:25, 25:23, 25:23)

Trefl Proxima: Paszek, Clement, Pavan, Brzezińska, Łukasik, Talas, Kulig (libero) oraz Słonecka, Szymańska, Budzoń.

Enea PTPS: Babicz, Boskovic, Urban, Stencel, Trnic, Wilk, Łysiak (libero) oraz Baran, Kwiatkowska, Różycka, Pawłowska (libero), Szubert.