Siatkarki z Muszyny wygrały u siebie z łodziankami po pięciu setach

Jerzy Filipiuk
17.02.2018 krakowmecz siatkowki trefl proxima polski cukier muszyniankan/z siatrkarki i kibiecfot. joanna urbaniecgazeta krakowska Joanna Urbaniec / Polska Press
Ekstraklasa siatkarek. W meczu 19. kolejki zespół Polski Cukier Muszynianka niespodziewanie wygrał u siebie z wicemistrzem Polski, Grotem Budowlanymi Łódź 3:2.

W pierwszym secie gospodynie szybko uzyskały przewagę, której nie pozwoliły sobie odebrać. Prowadziły m.in. 7:3, 13:7, 16:11, 20:13 i 23:19. Muszynianki dobrze przyjmowały zagrywkę, skutecznie blokowały.

W drugiej odsłonie meczu gra była bardzo zacięta, wyrównana. Obfitowała w znakomite wymiany, ataki i efektowne obrony. Gospodynie ze stanu 12:14 doprowadziły do stanu 17:16, ale potem straciły 3 punkty z rzędu. Łodzianki nie zmarnowały już tej przewagi.

Dzięki świetnej zagrywce i dobrej grze w obronie w trzecim secie Muszynianki prowadziły 8:4, a potem 10:5. Rywalki nie dały jednak za wygraną i zmniejszyły straty (było 11:9). Potem gospodynie prowadziły 2-3 punktami, by ostatecznie wygrać czterema.

W czwartej partii kibice przeżyli huśtawkę nastrojów. „Mineralne” ze stanu 1:5 doprowadziły do stanu 9:7, ale po kontrach rywalek przegrywały 11:13. Do końca seta trwała zacięta walka. Miejscowe prowadziły już 23:21, jednak przyjezdne doprowadziły do tie-breaka.

W decydującym starciu nie brakowało emocji i niesamowitych wymian. Gospodynie prowadziły 8:6, ale potem straciły kolejno 5 punktów. Na szczęście zdołały się zmobilizować, odskoczyły od rywalek na 13:9 i po nerwowej końcówce zapewniły sobie cenne zwycięstwo.

Polski Cukier Muszynianka – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Portalska (libero) oraz Medyńska (libero).

Grot Budowlani Łódź: Polańska, Kąkolewewska, Twardowska, Witkowska (libero), Grobelna, Vincourova, Grajber oraz Cutura, Muszyńska, Ptak.