Siatkarki z Tarnowa blisko awansu do I ligi

Roman Kieroński
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w półfinałowym turnieju o wejście do I ligi zajęły drugie miejsce i zagrają w finale.

Grające bez kontuzjowanych w ostatnim okresie Mai Bodzęty i Justyny Bator siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w rozgrywanym we własnej hali półfinałowym turnieju nie sprawiły zawodu. W inauguracyjnym spotkaniu pokonały 3:0 (25:19, 26:24 i 25:22 ) drużynę Orła Elbląg. Pierwszy set to świetna gra Aleksandry Kaczyńskiej i Sabiny Podlasek. Zacięta była druga partia. Tarnowianki przegrywały już 14:18 i 22:24.

Sabina Podlasek i Joanna Beda odwróciły losy tego seta, wygranego przez gospodynie na przewagi. Trzecia partia była już formalnością.

W kolejnym spotkaniu siatkarki Grupy Azoty zmierzyły się z Mazovią i po słabym początku, seryjnie psutych zagrywkach oraz skutecznych blokach warszawianek przegrały dwa pierwsze sety. Trzeci dzięki skutecznej grze w ataku Moniki Kawy, akcjom Podlasek i w końcówce dwom atakom ze skrzydła Bedy pozwolił tarnowiankom wrócić do gry. Kiedy zwyciężyły

W czwartej partii wydawało się, że tie-break będzie tylko formalnością Ambitne siatkarki ze stolicy prowadziły już w decydującej partii 9:5. Do remisu doprowadziły Monika Kawa i atakiem z drugiej linii Joanna Beda. Punkty z zagrywki zdobyła Sabina Podlasek i gospodynie odniosły ciężko wywalczone zwycięstwo 3:2 (20:25, 15:25, 25:19, 25:20, 15:12).

Ostatecznie awans do puli finałowej zapewniły sobie drużyny z Opola i Tarnowa.

Stawką ostatniego spotkania Grupy Azoty z AZS-em Opole było tylko pierwsze miejsce w turnieju. Trener gospodarzy oszczędzał już w tym spotkaniu mające drobne urazy najlepszą zawodniczkę półfinałów Sabinę Podlasek, a także Aleksandrę Kaczyńską i Patrycję Lipińską. Mecz zakończył się wygraną „akademiczek” 3:1 (25:21, 25:18, 23:25, 25:15) ale tarnowianki błyskawicznie zapowiedziały srogi rewanż już w finale.W ostatnim spotkaniu Orzeł Elbląg pokonał Mazowię 3:1(25:21, 25:23, 23:25, 25:19).

Końcowa kolejność:1. AZS Politechnika Opolska, 2. Grupa Azoty PWSZ Tarnów. 3. Orzeł Elbląg , 4. Mazovia BlueSoft Warszawa.

Najlepszą libero turnieju została wybrana Monika Tchórzewska (Orzeł), przyjmującą Joanna Beda (Grupa Azoty ), rozgrywającą Weronika Wołodko (Orzeł), atakującą Karolina Michalkiewicz (AZS), środkową Adrianna Sobczak (Grupa Azoty). MVP turnieju została tarnowianka Sabina Podlasek.

Z drugiego półfinału w Pszczynie awans wywalczyły zespoły WTS-u Solna z Wieliczki i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowieckim . Te cztery zespoły walczyć będą o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi. Miejsca finałów jeszcze nie ustalono.

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o siatkówce

Materiał oryginalny: Siatkarki z Tarnowa blisko awansu do I ligi - Gazeta Krakowska