Siatkarze AGH Kraków przegrali rewanżowy mecz w Suwałkach

Jerzy Filipiuk
Siatkarze AGH Kraków będą w weekend gościć suwalczan
Siatkarze AGH Kraków będą w weekend gościć suwalczan Andrzej Wiśniewski
I liga siatkarzy. W drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off AGH Kraków przegrał w Suwałkach ze Ślepskiem 0:3.

Gospodarze zrewanżowali się przyjezdnym za sobotnią porażkę w takich samych rozmiarach. Stan play-off wynosi więc 1:1. Kolejne mecze odbędą się 3 i 4 marca w Krakowie. Gra się do trzech zwycięstw. Ewentualnie piąte spotkanie rozegrane zostanie w środę 7 marca w Suwałkach.

W sobotę krakowianie przewyższali rywali przede wszystkim bardzo dobrym przyjęciem i zagrywką. W niedzielę te same elementy przesądziły o zwycięstwie miejscowych zawodników.

W pierwszym secie wyrównana gra trwała tylko do stanu 4:4. Potem zaczęli przeważać suwałczanie, którzy prowadzili m.in. 8:4 i 14:7.

W drugiej odsłonie wydawało się, że goście mogą doprowadzić do remisu w setach, bowiem prowadzili 11:8. Ich rywale nie dali jednak za wygraną, zaczęli odrabiać straty i zdobyli pięć punktów pod rząd. Potem odskoczyli na 19:13 i 22:14, pewnie zwyciężając.

Trzecia partia meczu była najbardziej zacięta. Początkowo minimalnie prowadzili krakowianie, potem – 14:12 – suwałczanie. Rozgorzała walka, która trwała do stanu 19:18. Później było 22:18 dla Ślepska. Przyjezdni zdobyli się na jeszcze jeden zryw (było 22:20), ale w końcówce seta znowu górowali ich przeciwnicy.

MVP meczu został Łukasz Rudzewicz (Ślepsk).

Ślepsk Suwałki - AGH Kraków 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)

Ślepsk: Rudzewicz, Skrzypkowski, Gonciarz, Lesiuk, Sasak, Sapiński, Filipowicz (libero) oraz Szczytkov, Szarek, Laskowski.

AGH: Kania, Błasiak, Fornal, Matula, Żakieta, Mordyl, Dembiec (libero) oraz Gajdek, Kącki, Dudziński, Krawiecki.