Mateusz Pietras
Michał Bryl i Bartosz Łosiak z nieudanym rewanżem za przegrany półfinał mistrzostw świata. PZPS
Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali z mistrzami świata Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem 1:2 (21:19, 17:21, 13:15) w drugim meczu fazy grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite16 w meksykańskim Topic. Jeszcze dziś powalczą o 1/8 finału.

Powtórka półfinału mistrzostw świata

Pierwszy mecz Polaków w Beach Tour ELite16 w Meksyku nie poszedł zgodnie z planem. Michał Bryl i Bartosz Łosiak ulegli w dwóch setach brazylijskiej parze George/Andre. Po wycieńczającym pierwszym secie zakończonym 28:26 dla Canarinhos, przyszedł drugi. Z akcji na akcję zarysowywała się przewaga rywali, którzy ostatecznie zwyciężyli 21:15.

W drugim starciu odbywającym się w godzinach nocnych czasu polskiego brązowi medaliści mistrzostw świata zmierzyli się ze złotymi medalistami światowego czempionatu Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem z Czech. Co ciekawe, pary spotkały się na mistrzowskiej imprezie. W półfinale górą rzecz jasna byli późniejsi triumfatorzy.

Nieudany rewanż

Na początku spotkania Biało-Czerwoni wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie (6:2). Nie byłoby to możliwe bez czujności przy siatce Michała Bryla, czy precyzyjnych zagrywek Bartosza Łosiaka. Jednak w dalszej części pierwszej odsłony Czesi byli coraz bardziej groźniejsi. Końcówka należała jednak do polskiego duetu, który mógł cieszyć się z prowadzenia w meczu po autowym ataku Schweinera (21:19).

Druga partia zaczęła się od bardzo wyrównanej gry. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować kilkupunkowej przewagi. Od stanu 8:8 mistrzowie świata wygrali dwie akcje z rzędu, a następnie utrzymali wynik do końca partii wygrywając 21:17.

Przez długi okres trwania trzeciego seta Polacy byli stroną dominującą. Jednak bloki Schweinera przechyliły szalę na stronę Czechów, którzy po błędzie pary Bryl/Łosiak w polu serwisowym mogli cieszyć się ze zwycięstwa (15:13).

Wieczorem Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają o pozostanie w turnieju. Rywalami o 1/8 finału będą Włosi Aleks Ranghieri i Adrian Carambula.