Siatkówka. Duży sukces wiślaczek

(PAN)
Juniorki „Białej Gwiazdy” wygrały finałowy turniej mistrzostw Małopolski. Wśród ich rówieśników triumfował Kęczanin Kęty.

Rozgrywki juniorek odbywały się w dwóch etapach. Najpierw zespoły rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, z których po trzy najlepsze awansowały do wojewódzkiego finału. W nim znalazły się dwie drużyny z naszego regionu - Wisła i MKS MOS Wieliczka.

Do bezpośredniego starcia tych zespołów doszło w półfinale. Wisła wygrała 3:2 (25:19, 19:25, 25:20, 23:25, 20:18). W finale krakowianki już bez kłopotów pokonały Poprad Stary Sącz 3:0. Zespół z Wieliczki zajął trzecie miejsce. Na kolejnych lokatach uplasowały się: Kęczanin, Sandecja Nowy Sącz i Jedynka Tarnów.

- Zdecydowanie najtrudniejszym meczem był półfinał z zespołem z Wieliczki - mówi trener juniorek Wisły Dariusz Pomykalski. - W tie-breaku przegrywaliśmy już 10:14, ale dziewczęta zdołały odwrócić losy zawodów. W finale było nam już o __wiele łatwiej - dodaje szkoleniowiec.

Wisła, Poprad i MKS MOS Wieliczka uzyskały awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. „Biała Gwiazda”, jako najlepsza z Małopolski, będzie pod koniec tego miesiąca organizatorem jednego z nich. Na pewno zagra w nim także zespół z Wieliczki, który w tej kategorii wiekowej dominował w naszym województwie w ostatnich sezonach.

Mistrzem wśród juniorów został Kęczanin, który w finale pokonał MKS Andrychów 3:2. Do tych rozgrywek nie przystąpiła żadna drużyna z Krakowa i okolic.