Jerzy Zaborski
Setbol Oświęcim został wicemistrzem Małopolski juniorek.
Setbol Oświęcim został wicemistrzem Małopolski juniorek. Fot. Jerzy Zaborski
Elitevolley Kraków został siatkarskim mistrzem Małopolski juniorek. W finale turnieju w Oświęcimiu pokonał Setbol, któremu nie udało się obronić mistrzowskiej korony. Jednak nie tylko finaliści awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Polski, ale także trzeci zespół turnieju – Solna Wieliczka.

Oświęcimianki na własnej skórze doświadczyły starej siatkarskiej maksymy, że jeśli nie kończy się meczu w trzech setach, prowadząc 2:0, to się przegrywa po dogrywce. A właśnie trzecią odsłonę oświęcimianki rozpoczęły od prowadzenia 5:1, które utrzymywały do połowy. Potem przebudziły się krakowianki, potrafiąc wyjść na prowadzenie. W końcówce wydawało się, że oświęcimianki zdołają jednak postawić pieczęć na wygranej, ale ostatecznie na przewagi wygrały krakowianki.

Czwarta seria toczyła się pod dyktando krakowianek, które prowadziły już 20:12 i – mając piłkę w górze – nie potrafiły skończyć akcji. Oświęcimianki poszły za ciosem, zdobywając kilka punktów, zbliżając się do krakowianek na 20:17. Jednak potem ekipa ze stolicy Małopolski wzięła się garść, będąc bardziej skuteczną w końcówce.

Początek dogrywki należał do krakowianek, więc stało się jasne, że nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa.

- Pewnie, że z drugiego miejsca w naszym turnieju awansowaliśmy także do ćwierćfinału mistrzostw Polski, ale chcieliśmy obronić prymat w Małopolsce – zwrócił uwagę Marek Wasztyl, trener oświęcimianek. - Nie mieliśmy w finale szczęścia. Przed meczem, na rozgrzewce, nasza atakująca nabawiła się kontuzji. W meczu trafiło nam się kilka błędów, które w lidze się nie zdarzały.

Najlepszą rozgrywającą turnieju została Zuzanna Rusinek (Setbol).

Najlepszą libero uznano Magdalenę Lewińską (Solna Wieliczka)

Najlepsza atakująca – Weronika Krzysztofiak (Elitevolley)

Najlepsza przyjmująca – Wiktoria Maksajda (Setbol)

Najlepsza środkowa – Julia Wieczorek (Setbol)

Setbol Oświęcim – Elitevolley Kraków 2:3 (25:15, 25:22, 25:27, 17:25, 7:15)
Setbol: Maksajda, Rusinek, Mordan, Frosik, Michalczuk, Wieczorek, Kuźma (libero) oraz Kozieł, Oleksa, Kania, Majtczak, Grześko, Lipka, Księżarczyk (libero).

Elitevolley: Bogdańska, Drużkowska, Nowacka, Żydzik, Dragosz, Krzysztofiak, Piekarz (libero) oraz Skałak, Musiał, Białek, Włodarz, Żak.

Mecz o 3. miejsce:
Solna Wieliczka – Jedynka Tarnów 3:0.

Miejsca 5-6.: Kęczanin Kęty i MKS MOS Wieliczka (meczu o 5. lokatę nie rozgrywano).