Mistrz Małopolski juniorek - Trefl Proxima Kraków
Mistrz Małopolski juniorek - Trefl Proxima Kraków Facebook/Trefl Proxima
Mistrzostwa Małopolski juniorek w siatkówce zakończył się triumfem Trefl Proximy Kraków. Ta drużyna okazała się najlepsze w turnieju finałowym w Starym Sączu.

Zespół prowadzony przez trenerkę Katarzynę Wąsowską po złoto sięgnął w efektownym stylu. Dopiero w finale - przeciwko miejscowemu Popradowi (trener Janusz Pasiut) - stracił seta, ale ostatecznie i tak pewnie wygrał.

Do ćwierćfinału mistrzostw Polski awans wywalczyły trzy najlepsze ekipy, także MKS MOS Wieliczka, który w meczu o brąz wygrał 3:1 z Setbolem Oświęcim.

Wyniki
Grupa F1:
Poprad Stary Sącz - MKS MOS Wieliczka 3:2, Poprad - Sandecja 3:0, MKS MOS - Sandecja 3:2.
Kolejność: 1. Poprad, 2. MKS MOS, 3. Sandecja.

Grupa F2: Trefl Proxima Kraków - Setbol Oświęcim 3:0, Wisła Kraków - Setbol 3:0, Trefl Proxima - Wisła 3:0.
Kolejność: 1. Trefl Proxima, 2. Setbol, 3. Wisła.

Półfinały: Poprad - Setbol 3:1, Trefl Proxima - MKS MOS 3:0.

O 5. miejsce: Wisła - Sandecja 3:2.

O 3. miejsce: MKS MOS - Setbol 3:1.

Finał: Poprad - Trefl Proxima 1:3.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: Siatkówka. Juniorki Trefla Proximy Kraków mistrzyniami Małopolski. W ćwierćfinale MP zagrają też Poprad Nowy Sącz i MKS MOS Wieliczka - Gazeta Krakowska