Siatkówka. Kadetki Elite Volley zagrają o brązowy medal MP

Aleksander Gąciarz
W półfinale rozgrywanych w Olecku mistrzostw Polski kadetek w siatkówce zawodniczki Elite Volley Proszowice uległy Pałacowi Bydgoszcz 0:3 (16:25, 17:25, 21:25) i w niedzielę zagrają o 3. miejsce z Legionovią.

Zawodniczki z Małopolski źle zaczęły pierwszego seta. Rywalki szybko objęły wysokie prowadzenie 10:3 i do końca partii kontrolowały sytuację.

Druga partia była lepsza w wykonaniu podopiecznych Dariusza Pomykalskiego. Prowadziły 10:6, potem 13:10. Niestety w tym momencie przydarzył im się przestój. Kolejny fragment meczu przegrały 2:12 i wynik brzmiał 15:22. Losów seta nie udało się odwrócić.

Set numer 3 długo przypominał ten pierwszy. Drużyna Pałacu prowadziła już 16:10, ale wtedy to jej zawodniczki straciły 7 kolejnych punktów. Elite Volley wyszedł na prowadzenie 17:16, ale na więcej zespołu nie było stać. Zmiany przeprowadzone w zespole rywalek sprawiły, że nie dały sobie odebrać wygranej.

W niedzielę Elite Volley zagra o brązowy medal z Legionovią. O złoto powalczą Pałac Bydgoszcz z Ateną Warszawa.