Siatkówka plażowa BPT Elite16. Pewne zwycięstwo polskiej dwójki

Mateusz Ptaszyński
Pawel Relikowski / Polska Press
Polska para Bryl/Łosiak zanotowali kolejne zwycięstwo podczas turnieju siatkówki plażowej BPT Elite16 w Paryżu pokonali parę Australijczyków - Izaca Carachera oraz Marka Nicolaidisa 2:0 (21:12, 23:21) i awansowali do ćwierćfinału.

Biało-Czerwoni zagrali kapitalne spotkanie. Michał Bryl zdobył łącznie 20 punktów - piętnaście z ataku, pięć po bloku oraz jednego z serwisu. Bartosz Łosiak zanotował o cztery oczka mnie, bo 16 - trzynaście po ataku oraz trzy z serwisów.

Polacy pierwszego seta zaczęli bardzo dobrze. Już na początku wypracowali sobie trzy punktową przewagę, którą utrzymali i stopniowo powiększali. Ich rywale starali się walczyć i dogonili naszych reprezentantów, tracąc do nich tylko dwa "oczka". Wtedy nasi zawodnicy podkręcili tempo i do końca seta Australijczycy zdobyli tylko dwa punkty.

Drug set był bardzo wyrównany. Obie pary zdobywały równo po jednym punkcie i po 40 serwisach był wynik 20:20. Biało-Czerwoni wyszli zwycięsko i pokonali swoich rywali 25:23, co dało im awans do ćwierćfinału turnieju w Paryżu.

W kolejnej fazie zmierzą się z parą Norwegów - Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sorumem.

Ćwierćfinałowe spotkanie 1 października o godzinie 16:00.