Siatkówka. Setbol Oświęcim na początek ćwierćfinału MP został „porażony” przez Energetyka Poznań [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
W pierwszym meczu Setbola ćwierćfinału mistrzostw Polski siatkarek trybuny hali przy powiatowej "Dwójce" wypełniły się do ostatniego miejsca. Fot. Jerzy Zaborski
Setbol Oświęcim, mistrz Małopolski, przegrał swój pierwszy mecz siatkarskiego ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek, którego zresztą jest gospodarzem, z Energetykiem Poznań w trzech setach. Jednak na parkiecie w hali oświęcimskiej powiatowej „Dwójki” emocji nie brakowało.

Do połowy pierwszego seta trwała wyrównana walka. Potem jednak Katarzyna Bagrowska tak zagrywała, że oświęcimianki miały kłopot z odbiorem piłki, więc poznanianki dociągnęły do końca.

W drugiej części poznanianki wysoko prowadziły, ale w końcówce oświęcimianki zniwelowały straty, więc przegrały dopiero na przewagi, a wydawało się, że są w stanie przeciągnąć wynik na swoją stronę.

W trzeciej partii oświęcimianki przegrywały już 8:13, ale potrafiły wyjść na prowadzenie 19:16. Jednak w tym momencie zepsuły zagrywkę i zrobiło się 19:17, a przyjezdne poczuły szansę zakończenia rywalizacji w minimalnej liczbie odsłon. Był remis 22:22, a potem 22:24. Miejscowe doprowadziły do stanu 23:24, a akcja meczowa rozgrywana była bardzo długo. Szala przechylała się z jednej strony na drugą, ale ostatecznie poznanianki postawiły pieczęć na wygranej.

Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Bagrowska z Energetyka Poznań.

- Energetyk jest wicemistrzem Wielkopolski, ale w swoim województwie przegrał walkę o prymat z Piłą, która tam była poza zasięgiem – tłumaczy Marek Wasztyl, trener oświęcimianek. - Energetyk to jednak piąty zespół minionego sezonu w Polsce, więc docenialiśmy jego klasę. Zabrakło nam detali, a może bardziej doświadczenia. Gdyby nasze dziewczęta mogły na co dzień walczyć w seniorskiej drugiej lidze, takie mecze, jak ten przeciwko Energetykowi w juniorskim towarzystwie, można byłoby jakoś próbować przeciągnąć na swoją stronę. Skromne finanse nie pozwalają nam jednak na podjęcie walki o centralną seniorską ligę.

W drugim dniu rywalizacji grupowej Setbol Oświęcim zmierzy się z MKS Łańcut. Do półfinału oświęcimskiego turnieju awansują dwa zespoły z każdej z grup. W drugiej walczą: Legionovia Legionowo, UKS Lubań, UKS Sokół 43 Katowice.

Setbol Oświęcim – Energetyk Poznań 0:3 (15:25, 25:27, 23:25)
Setbol: Michalczk, Klisiak, Maksajda, Rusinek, Oleksa, Wieczorek, Księżarczyk (libero) oraz Mordan, Grześko, Lipka, Kuźma, Piszczek, Majtczak, Frosik.

Energetyk: Przybyło, Ingasik, Bagrowska, Sklepik, Pisarska, Ziętkiewicz, Bińczycka, Michalak (libero) oraz Budnik, Stachowiak, Pisarska, Regulska, Ladorska, Kohut (libero).