Remigiusz Szurek
Siatkarze Dunajca pokazali się ze świetnej strony na turnieju rozgrywanym w naszym mieście. Teraz pora na Szczytno SKPS Dunajec
To były niesamowite trzy dni w hali MOSiR przy ul. Na Rurach w Nowym Sączu. Siatkarze SKPS Dunajca Nowy Sącz, podopieczni trenera Łukasza Mężyka, wygrali wszystkie mecze w Półfinałach Mistrzostw Polski kadetów i awansowali do finałów w Szczytnie.

SKPS grał bez bojaźni przed rywalami z kraju. Nasz zespół najpierw 3:2 ograł KS Wifamę Łódź 3:2 (25:21, 25:20, 17:25, 30:32, 15:9). Następnie sądeccy siatkarze takim samym wynikiem rozstrzygnęli na swoją korzyść potyczkę ze Spartą AGH Kraków (25:21, 26:28, 25:18, 24:26, 15:12) i już byli pewni awansu. Z Gwardią Wrocław było 3:0 (25:18, 25:16, 25:21) i można już było w pełni świętować niezwykle udane zawody.

Prócz sądeczan awans do finałów wywalczyła też Gwardia, która uplasowała się ostatecznie na drugim miejscu turnieju. Trzecie miejsce przypadło w udziale Sparcie zaś czwarte Wifamie.

Wyróżnienia indywidualne: MVP; Miłosz Iszczuk - SKPS; najlepszy przyjmujący: Jakub Olszewski - SKPS; najlepszy atakujący: Krzysztof Gięza - Gwardia; najlepszy środkowy: Szymon Górowski - SKPS; najlepszy zagrywający: Kacper Jędrasik - Wifama; najlepszy rozgrywający: Szymon Janus - Gwardia oraz najlepszy libero: Adrian Bednarek - SKPS.

Skład SKPS Dunajca: Trzop, Olszewski, Ruchała, Waligóra, Iszczuk, Górowski, Bednarek - libero, Rynduch - libero oraz Ciuła, Jacak.

- Spodziewałem się tego, że turniej będzie ciężki. Musieliśmy włożyć sporo zdrowia i serducha, by spełnić ten cel sprzed sezonu, jakim był awans do finałów, ale udało się - mówi trener Łukasz Mężyk. - W maju (7-12) pojedziemy na finały spełniać swoje marzenia - dodaje szkoleniowiec.

Nie tylko kadeci

Także mini siatkarze klubu z Nowego Sącza pokazali się ze świetnej strony. W XIII Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 155 w Krakowie osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników. W siatkarskich zmaganiach w stolicy Małopolski wystartowało aż 45 drużyn - m.in. z Krakowa, Kielc, Mielca, Tychów, Bobowej, Gorlic, Brzeska.

„Czwórki” wywalczyły pierwszej miejsce. Skład: Szymon Sobczyk, Fabian Rokita, Kacper Niepsuj, Bartłomiej Szyszka i Grzegorz Kowalczyk.

Dunajec II uplasował się na czwartej pozycji. Skład: Maciej Kucharski, Witold Bodziony, Konrad Raczek, Błażej Legutko i Jakub Gizicki.

Wśród „dwójek” drugie miejsce wywalczył Dunajec I. Skład: Adrian Sobczyk, Piotr Furtak i Piotr Słaby.

Ósma lokata to już pozycja Dunajca II w składzie: Kamil Wójs, Igor Piekarz i Tomasz Kmiecik.

W kategorii „trójek” Dunajec I w składzie: Szymon Cempa, Patryk Lach i Michał Bodziony był piąty. Warto również dodać, że MVP turnieju w kategorii „czwórek” został wybrany nasz reprezentant Szymon Sobczyk.