Siatkówka. Ważny mecz Trefla Proximy w Toruniu

W 3. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Trefl Proxima Kraków zagra w niedzielę (29 października) w Toruniu z Poli Budowlanymi. Dla obu ekip to niezmiernie ważne spotkanie.

Wystarczy rzut oka na tabelę - te zespoły, z zerowym dorobkiem punktowym, zajmują dwa ostatnie miejsca. Ciut wyżej (13. pozycja) są krakowianki, które wygrały jednego seta (w 1. kolejce w meczu wyjazdowym z ŁKS-em Commerceconem Łódź), toruniankom się to dotychczas nie udało.

Te ekipy łączy jeszcze jedno - obie już na początku sezonu dostały lekcję siatkówki od mistrza Polski Chemika Police (po 0:3), z tym że Trefl Proxima (w 2. kolejce) przynajmniej w jednym secie postraszył faworyta rozgrywek (porażka do 22). Zespół z Torunia natomiast zebrał jeszcze jedno lanie (0:3), przed tygodniem w Łodzi, w starciu z wicemistrzem Grot Budowlanymi Łódź. Co ciekawe, w 6 dotychczas rozegranych w tym sezonie setach zdobył tylko 97 pkt, czyli średnio zaledwie 16 na partię.

Pytanie, czy Poli Budowlani są aż tak słabi, czy po prostu mecze z faworytami rozgrywek potraktowano ulgowo, kumulując siły na mecze z zespołami o podobnym potencjale? Takim właśnie jest Trefl Proxima. Dla krakowianek to też będzie najlepsza okazja w pierwszej fazie zmagań, aby zdobyć punkty. Później czekają je wyjazdy do wspomnianego Grotu Budolwanych, następnie do Muszyny i Piły, gdzie o to miejscowe ekipy będą faworytami. Mecz u siebie (w hali na Suchych Stawach) nasza drużyna rozegra dopiero 25 listopada - z Pałacem Bydgoszcz.

W drużynie z Torunia uważać trzeba będzie na Marinę Cvetanović. Słowenka, kibicom w naszym regionie znana z występów w Polskim Cukrze Muszyniance, w pierwszym meczu zdobyła 11 pkt (skuteczniejsza była tylko Julia Kavalenka), drugim - 9.

Ewelina Brzezińska, kapitan Trefla Proximy, opowiada o celach na nowy sezon

Autor: Artur Bogacki

Materiał oryginalny: Siatkówka. Ważny mecz Trefla Proximy w Toruniu - Gazeta Krakowska