Z numerem 3 Karolina Drużkowska
Z numerem 3 Karolina Drużkowska cev.lu
Reprezentacji Polski kadetek, z zawodniczkami z Małopolski w składzie: Karolina Drużkowską i Martyną Czyrniańską w składzie, nie udało się wywalczyć awansu do tegorocznych mistrzostw Europy. W turnieju eliminacyjnym we Włoszech nasza drużyna zajęła 2. miejsce.

Polki prowadzone były przez trenera Andrzeja Pecia (II trenerem był krakowianin Przemysław Płaczek, a kierownikiem drużyny i statystykiem inny szkoleniowiec spod Wawelu, Marcin Nowakowski). "Biało-czerwone" w grupie B w Bassano del Grappa rozegrały trzy spotkania. Wygrały 3:2 z Chorwacją i 3:0 z Austrią, a na zakończenie - w meczu decydującym o awansie - uległy 1:3 Włoszkom (promocję uzyskali zwycięzcy 8 grup kwalifikacyjnych oraz trzy ekipy z 2. miejsc).

Z małopolskich siatkarek (obie uczą się SMS Szczyrk) podstawową zawodniczką była Drużkowska. Wychowanka UKS Jedynka Tarnów w starciu z Chorwacją zdobyła 10 pkt, z Austriaczkami 8 pkt, a w meczu przeciwko gospodyniom turnieju uzbierała 12 pkt, najwięcej w polskiej drużynie.

Czyrniańska, która przygodę z siatkówka zaczynała w UKS Dwójka Krynica-Zdrój, na turnieju we Włoszech do gry wchodziła z ławki w dwóch ostatnich spotkaniach (zdobyła 3 "oczka" w meczu z Austrią).

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: Siatkówka. Zawodniczki z Krynicy i Tarnowa nie zagrają w mistrzostwach Europy kadetek - Gazeta Krakowska