Siatkówka. Zwycięstwo Wieliczki

(PAN)
Małopolski Związek Piłki Siatkowej był organizatorem finałów wojewódzkich Kinder+Sport dla dziewcząt i chłopców.

Eliminacje do zawodów wojewódzkich trwały kilka miesięcy, zgłosiło się do nich kilkadziesiąt drużyn. W turnieju finałowym dziewcząt zagrało 18, w chłopców 24 najlepszych.

Wśród dziewcząt wygrał MKS MOS Wieliczka, który wyprzedził MKS MOS II, Spartę Volleyball Kraków, Setbol Oświęcim, Maraton Krzeszowice, MKS Andrychów i UKS 22 Kraków.

Wśród chłopców wygrał LKS Bobowa, drugie miejsce zajął Radwan Sport Kraków, a trzecie UKS 22 Kraków. Siódma lokatę zajęła ekipa gospodarza - Akademia Siatkówki Krzeszowice.

Po trzy najlepsze zespoły uzyskały awans do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Częstochowie. Zwycięzcy pojadą na obóz do Włoch.