Siedem bramek Nowej Jastrząbki

Dziennik Polski
Grupa II. Po wygranej z Zorzą beniaminek z Gromnika nadal może pochwalić się kompletem punktów na wyjazdach.

Ks Us Śmigno - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Szatko 10, 2:0 Żaba 26, 2:1 Wiśniowski 29, 2:2 Górka 90+2.

Śmigno: Wiśnicki - Ł. Domagała (88 Kilian), Szatko, Bogacz (25 KoziołI), Żaba, ŚwierczekIII [90+2], Minorczyk (12 Zając), Sajdak, Szponder - D. DomagałaI, A. Domagała (79 Kołton).

Dąbrovia: Płaneta - Wróbel, Mędala, T. Cielczyk, J. CielczykI (46 Fijał) - LiroI, Aksamit (46 Górka), Rzepka, Chwałek - Lejkowski, Wiśniowski (77 PtakI).

Sędziował: Mateusz Kapustka (Tarnów).

Widzów: 40.

Początek był wymarzony dla gospodarzy, gdyż już w 10 min po uderzeniu z dystansu Szatki, piłka wylądowała w „okienku” bramki Płanety. W 26 min pozostawiony bez opieki Żaba z 12 metrów podwyższył wynik. Chwilę później pogubili się defensorzy Śmigna, co skwapliwie wykorzystał Wiśniowski. Straty w doliczonym czasie gry odrobił Górka, finalizując dośrodkowanie z rzutu rożnego Chwałka. (JB)

Nowa jastrząbka - Ikar Odporyszów 7:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Kaziród 3, 2:0 Kaziród 30, 3:0 Płaczek 37, 4:0 Pierzchała 41, 5:0 Płaczek 50, 6:0 M. Janus 77, 7:0 Jachym 80.

Nowa Jastrząbka: Baran - M. Janus, A. Baruch (70 Wielgus), Malec (60 Kalisz) - Pierzchała, Krauze, Cygan, Matras (46 Starzyk), Płaczek (60 Jachym) - M. Baruch, Kaziród.

Ikar: KijowskiI - Kożuch, Bieś, Flis (46 M. Warzecha), Patoń - Fijałkowski, Leżoń (46 Pagos), Dębosz (46 Pająk), D. NierodaI - Głód, P. Warzecha.

Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów).

Widzów: 50.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 3 min, gdy Kaziród w sytuacji sam na sam minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Ten sam zawodnik w 30 min wygrał kolejny pojedynek z Kijowskim. W 37 min celnie „główkował” Płaczek, a wynik do przerwy ustalił Pierzchała po indywidualnej akcji, zakończonej strzałem przy dalszym słupku.

Chwilę po przerwie Płaczek wykorzystał wrzutkę z boku boiska. W 77 min, na 6:0 podwyższył strzałem głową po wrzutce z rzutu rożnego M. Janus, a trzy minuty później, w zamieszaniu podbramkowym, wynik uderzeniem z 11 metrów ustalił Jachym.

Victoria Koszyce Małe - Tuchovia Tuchów 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bachula 35 samobój., 1:1 Jarosz 75.

Victoria: Łukasik - Boruch,BachulaI, MokwaI, K. Rybak - KubońI, Małysiak, Orlik (75 Partyka), Jarosz - Barszcz (80 Porębski),

S. Łątka (60 Potułow).

Tuchovia: Chwistek - Sarad, Bobak, Damian, Stec - K. Barwacz, M. Barwacz, CzyżI, Świątek (65 Dziża) - K. Baran, PłachnoI (75 S. Baran).

Sędziował: Paweł Gmyrek (Żabno).

Widzów: 150.

Już w 1 min miejscowi reklamowali, że jeden z graczy Tuchovii zagrał w polu karnym ręką. Przyjezdni objęli prowadzenie w 35 min, gdy po wrzutce zza pola karnego, Bachula strzałem głową pokonał swojego bramkarza. Do remisu doprowadził Jarosz, strzałem z 12 metrów finalizując podanie Barszcza. W doliczonym czasie gry dobrych okazji do zdobycia bramki nie wykorzystali rezerwowi gracze obu drużyn: Dziża oraz Patułow.

Łukovia Łukowa - dunajec Zbylitowska góra 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Frączek 67.

Łukovia: Wiatr - Smolik, Ł. Czosnyka, Bujak (67 Frączek), K. Schab - Magiera, LibirtI (78 B. Schab), Rzeszutko, S. Wałaszek - Kopiński, B. Czosnyka (46 Jurek).

Dunajec: K. Jewuła - Biskupek (11 BlecharskiI), Goliński, Ptak, J. Krakowski - Rozkuszka, Tadel, Kazik, BibroI - P. Jewuła (64 J. Pacura), P. Pacura.

Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).

Widzów: 120.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem wyrównanej gry. Po zmianie stron przeważała już Łukovia. Decydująca dla losów rywalizacji okazała się 67 minuta. Po dośrodkowaniu Magiery z rzutu rożnego, dopiero co wprowadzony na boisko Frączek pokonał bowiem K. Jewułę.

Ten sam zawodnik mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale „główkując” na pustą bramkę uderzył nad poprzeczkę.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Ciężkowianka Ciężkowice 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0M. Musiał 17, 2:0 Szumlański 41 karny, 2:1 Deś 44, 3:1 Szumlański 55, 4:1 M. Musiał 89.

Bruk-Bet II: Zaborowski - Cierlik, TubekI (65 Kubis), Kogut, Pikul - M. Skowron, Kopeć (46 Skrzyniarz), Szumlański (85 Kabała), M. MusiałI - Ludwa (75 Broziński), BigosI.

Ciężkowianka: Sudoł - K. BiedrońskiI, Żaba, BrytI (73 Uchwat), Ł. Popiela (70 Kiełbasa) - Oleksowicz, A. Musiał, T. Popiela, Kapałka- Kucharzyk, Deś (52 Kwaśny).

Sędziował: Albert Brudny (Tarnów).

Widzów: 100.

W 17 min, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wynik otworzył strzałem głową M. Musiał. W 41 min Szumlański wykorzystał rzut karny, w rewanżu kontra gości zakończyła się trafieniem Desia. W drugiej połowie znów dali o sobie znać Szumlański i M. Musiał. Ten pierwszy, po prostopadłym podaniu strzelił do pustej bramki, ten drugi wygrał pojedynek z Sudołem.

Zorza zaczarnie - Gromnik 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Szczerba 28, 0:2 Gniadek 29, 1:2 Koza 38.

Zorza: ZapałaI - M. Kapustka, Jagiełło, Madej (46 Zych), D. Bezkosty (74 GromadzkiI [78])

- T. Kapustka, KutaI, Wiatr, Koza - PapugaI (65 Stach), PłaczekI.

Gromnik: Bąk - Ryndak, P. KafelI, Masłoń, Skruch - D. Słota (87 Chmura), J. Słota, Niziołek, SzczerbaI - Gniadek (76 Kwiek), K. Kafel (90 Kieroński).

Sędziował: Michał Świętek (Żabno).

W 28 min Szczerba wykorzystał prostopadłe podanie P. Kafla. Minutę później Szczerba wystąpił w roli asystenta, a wynik strzałem z 10 metrów podwyższył Gniadek. Jedyna bramka dla Zorzy padła w 38 min, gdy doświadczony (w tym roku będzie obchodził 40. urodziny) Artur Koza z 25 metrów przelobował bramkarza. Wynik mógł być wyższy, ale w końcówce spotkania rzutów karnych nie wykorzystali Szczerba (w 80 min nie trafił w bramkę) oraz Stach (w doliczonym czasie gry uderzył w poprzeczkę).

Wietrzychowice - Wisła Szczucin 1:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Dynak 4, 1:1 Trójniak 15 samob., 1:2 Żuchowicz 41 karny, 1:3 Żuchowicz 56, 1:4 Żuchowicz 78.

Wietrzychowice: Kosman - M. Wrona (65 P. Lechowicz), Janik, K. Wrona, Wróbel - T. Koziński, M. Nowak, G. Lechowicz (82 J. Nowak), M. Koziński - D. Bratko (75 Nykiel), A. Gwóźdź (60 Jesionka).

Wisła: Bebel - Trójniak, D. Nowak, Dernoga, Kapuściak (80 GmyrI) - Dynak, Zieliński (80 S. Bednarz), Bator (80 Krupa), Kołton, MłodzińskiI (70 Gądek) - Żuchowicz.

Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów).

Wynik otworzył Dynak, wykorzystując podanie Kapuściaka. W 15 min, po wrzutce Janika niefortunnie interweniował wprawdzie Trójniak, ale potem hat-trick zaliczył Żuchowicz. Jeszcze przed przerwą wykorzystał on rzut karny po faulu na nim samym. Po zmianie stron spożytkował natomiast zagranie Kołtona oraz wyegzekował drugą „jedenastkę”. (stm)