Siedem medali zapaśników Dalinu Myślenice w memoriałowych zawodach na Zarabiu

Jerzy Filipiuk
Zapasy. Siedem medali i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej to plon występy ośmioosobowej ekipy Dalinu Myślenice w I Memoriale Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka w stylu klasycznym, który odbył się odbył się w Hali Sportów Walki na Zarabiu.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 10 klubów z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i lubelskiego, którzy walczyli w dwóch grupach wiekowych: młodzików i kadetów.

Złote medale zdobyli: kadeci Adrian Poradzisz (48 kg) i Krzysztof Szpakiewicz (55 kg), srebrne: młodzik Wojciech Łętocha (41 kg) i kadet Jakub Miska (76 kg), a brązowe: młodzik Hubert Tylek (41 kg) oraz kadeci Jakub Moskała (80 kg) i Jan Mastela (80 kg). Młodzik Antoni Starzec (52 kg) zajął piąte miejsce.

Statuetki dla najlepszych zawodników Dalinu otrzymali Starzec grupie młodzików i Szpakiewicz w grupie kadetów.

Ten pierwszy choć nie stanął na podium, wyróżnił się ambitną postawą, walcząc z utytułowanymi przeciwnikami w wyższej, bardzo trudnej kategorii (nie zmieścił się w limicie wagi do 48 kg).

Szpakiewicz w finałowej walce efektownie pokonał na punkty 10:1 Piotra Lewandowskiego, ubiegłorocznego złotego medalistę finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W najsilniejszej kategorii wagowej w grupie kadetów walczyli Moskała i Mastela. Dwa czołowe miejsca zajęli członkowie kadry narodowej kadetów Michał Sadowski i Szymon Kupnicki. Myśleniczanie stawili im silny opór, lecz musieli uznać ich przewagę w kondycji i doświadczeniu.

Wszyscy medaliści oprócz dyplomów i medali otrzymali koszulki i upominki ufundowane przez sponsorów oraz Wydział Promocji UMiG w Myślenicach.