Sikorski jest w formie

(ART)
Narciarstwo. Igor Sikorski, niepełnosprawny alpejczyk z Krakowa, znalazł się w czołówce dużych międzynarodowych zawodów. W Starej Planinie zajął miejsca na podium.

Paraolimpijczyk z Soczi (13. miejsce), reprezentujący Start Bielsko-Biała, startuje w kategorii osób siedzących (mono-ski). W tym sezonie m.in. w styczniu był 4. i 5. w Pucharze Świata w Tarvisio.

W ostatnich dniach w zawodach IPCAS w Serbii okazał się najlepszy w slalomie. Ponadto w zjeździe zajął 2. miejsce, przegrywając o 6 sekund z Koreańczykiem Sang Min Hanem. Z kolei w slalomie gigancie nie został sklasyfikowany (dyskwalifikacja).

W rozgrywanych także w Starej Planinie zawodach Pucharu Europy Sikorski również zajął medalową pozycję, kończąc zjazd na bardzo dobrym, 2. miejscu. Znów przegrał ze wspomnianym Koreańczykiem, ale tym razem tylko o 0,17 s.