Sikorski w czołówce Pucharu Świata

(ART)
Sporty zimowe. Kolejny dobry występ ma za sobą Igor Sikorski. Niepełnosprawny zawodnik, startujący w kategorii mono-ski (narciarstwo alpejskie w pozycji siedzącej), w Pucharze Świata w Tarvisio zajął 4. i 5. miejsce.

Sikorski, reprezentujący Start Bielsko-Biała, wcześniej brał udział w zawodach PŚ w Kranjskiej Gorze, ale nie ukończył żadnej z konkurencji. W Tarvisio spisał się dużo lepiej, w slalomie gigancie uplasował się na 5. pozycji (wygrał Amerykanin Tyle Weller), a w późniejszym slalomie gigancie przypadła mu 4. lokata (zwyciężył Japończyk Taiki Morii). W obu przypadkach jedynemu w stawce Polakowi zabrakło do podium (po dwóch przejazdach) 3 sekundy. W najbliższych planach ma występ w PŚ w St. Moritz.

Niespełna 26-letni krakowianin od wypadku w 2007 roku, w wyniku którego doznał poważnego urazu kręgosłupa, porusza się na wózku inwalidzkim. W 2009 r. zaczął trenować mono-ski (wcześniej amatorsko jeździł na snowboardzie). W tej odmianie narciarstwa zawodnik w pozycji siedzącej porusza się na jednej desce, używa krótkich kijków zakończonych nartkami.

Sikorski jest trzykrotnym mistrzem Polski niepełnosprawnych w narciarstwie alpejskim, na paraolimpiadzie w Soczi zajął 13. miejsce w slalomie, a w MŚ 2015 był 7. w gigancie. W tym sezonie dwukrotnie wygrał zawody Pucharu Europy.