Siódme z rzędu zwycięstwo Garbarni Kraków

Jerzy Filipiuk
Marcin Siedlarz (na pierwszym planie) nie po raz pierwszy w tym sezonie zasłużył na gratulacje od kibiców Andrzej Wiśniewski
III liga piłkarska. Garbarnia kontynuuje świetną serię. W sobotę wygrała siódmy mecz z rzędu. Tym razem na własnym boisku z Avią Świdnik 3:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy czwartej.

Zwycięstwo "Brązowym" nie przyszło jednak łatwo. Goście kilka razy, także przy stanie 0:0, zagrozili bramce rywali, toczyli zacięty, twardy bój o przynajmniej jeden punkt.

Prowadzenie dla Garbarni uzyskał Marcin Siedlarz, który minął bramkarza i ulokował piłkę w siatce. Wynik podwyższył Marek Masiuda w zamieszaniu na polu bramkowym. Kontaktowego gola zdobył atomowym strzałem z bliska Wojciech Białek. Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania był Patryk Czułowski, ale w idealnej sytuacji trafił w słupek.

Po przerwie kolejne bramki dla Garbarni mogli uzyskać Damian Nieśmiałowski i Siedlarz. Potem ten ostatni na raty pokonał golkipera Avii. Goście nie zrezygnowali z odrabiania strat. W końcówce meczu w słupek trafił Michał Jeleniewski.

Garbarnia Kraków - Avia Świdnik 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Siedlarz 20, 2:0 Masiuda 32, 2:1 Białek 38, 3:1 Siedlarz 75.

Garbarnia: Cabaj - Piszczek (51 Mistrzyk), Kujawa, Kalemba, Borovicanin - Liput (74 Kitliński), Masiuda (81 Kostrubała), Pietras, Nieśmiałowski - Siedlarz (86 Ciesielski), Ogar.

Avia:
Gieresz - Kazubski, Szymala, Maciejewski, Dykyj (74 Skowroński) - Mroczek, Mazurek, Czułowski (85 Jeleniewski), Orzędowski, Wołos (46 Sołdecki) - Białek.

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Żółte kartki: Kitliński, Masiuda - Mazurek, Szymala. Widzów: 300.