Siódmy w Polsce!

PK
Sabina Bajda - dyrektorka MOSiR, założycielka i pierwsza trenerka bocheńskiej sekcji, tak podsumowuje warszawski występ Wiktora: "Stoczył cztery walki z bilansem 2: 2. Pierwszą walkę wygrał z utytułowanym zawodnikiem Czarnych Bytom Józefem Raińczukiem. Pokonał go następnie Andrzej Karwacki z AZS AWF Wrocław, który po dwóch następnych zwycięskich walkach został mistrzem Polski. W repasażach Wiktor spotkał się z Danielem Mrozem z Gdańska i tę walkę wygrał. W następnej potyczce z Pawłem Urbanem z Wisły Kraków przegrał, zajmując ostatecznie wysokie 7. miejsce. " Trenerka podkreśla, że Wiktor jeszcze przez rok będzie juniorem, w której to kategorii jest obecnie mistrzem Polski. Natomiast przed mistrzostwami w Warszawie był 16. w ogólnym rankingu, a zdobył 7. miejsce. To bardzo duży awans, gdyż bardzo trudno juniorowi przebić się w gronie seniorów.

BOCHNIA

W sobotę Wiktor Tworzydło - zawodnik sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znalazł się w Warszawie wśród 16 najlepszych (w każdej wadze) judoków biorących udział w najważniejszej imprezie mijającego roku - Mistrzostwach Polski Seniorów. Rywalizując z seniorami młody bochnianin, który jako jeden z najmłodszych zakwalifikował się do zawodów na ostatnim, 16. miejscu pokazał, że wkrótce może znaleźć się na miejscu najlepszych z nich…
   Młodsi koledzy i koleżanki mistrza także podczas weekendu nie próżnowali. W Bytomiu, podczas eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów i Juniorek Młodszych, aż pięcioro bochnian wywalczyło prawo startu w finale, który odbędzie się 6 listopada we Wrocławiu. - W eliminacjach waga 73 kg zdominowana było przez zawodników MOSiR-u Bochnia, którzy zajęli dwa najważniejsze miejsca: zwyciężył Paweł Gonciarz pokonując Wojtka Tworzydłę (brata Wiktora). Drugie miejsce wywalczyła także Kasia Majchrzak w wadze 52 kg, a trzecie miejsca zdobyli Bartek Wiśniowski w wadze 66 kg i Ada Stawiarska w wadze 63 kg.