Michałowice. Skakali na koniach, by trafić na podium. Zawody w klubie Szary

Barbara Ciryt
Przez trzy dni trwały ogólnopolskie i regionalne zawody w skokach przez przeszkody w Klubie Jazdy Konnej Szary w Michałowicach. W najważniejszym konkursie zawodów Grand Prix zwyciężyła Natalia Koziarowska na koniu Antina z WLKS Krakus Swoszowice.

Do rozgrywek jeździeckich w Michałowicach zgłosiło się ponad 150 jeźdźców na 200 koniach. Zawodnicy rywalizowali w ramach 3 rund: Rundy Brązowej (120cm), Rundy Srebrnej (130cm), Rundy Złotej (140cm). W ramach zawodów regionalnych odbyły się dodatkowo konkursy klasy LL (80 cm), L (100 cm) i P (110 cm).

Przy okazji zawodów ogólnopolskich w klubie Szary rozegrano dodatkowo konkursy kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski dla Młodych Koni w kategorii koni 4-, 5- i 6-letnich.

- Przez trzy dni rozegranych zostało 25 konkursów w tym konkursy: zwykłe, dwufazowe, na styl konia i z rozgrywką - informuje Aleksandra Łachwa z KJK Szary w Michałowicach.

Jeźdźcy z małopolski zajmowali czołowe lokaty. W finale Małej Rundy Joanna Wypiór i Albatros z KJK Pod Żubrem Niepołomice zajęli IV miejsce, W finale Średniej Rundy Michał Ziębicki i Guess z klubu gospodarzy zajął wysokie II miejsce.

W najważniejszym konkursie zawodów konkursie Grand Prix zwyciężyła Natalia Koziarowska i Antina z WLKS Krakus Swoszowice, II miejsce zajął Michał Ziębicki na Whoopy Boy, a III miejsce Anna Szary-Ziębicka na Gentelman – obydwoje reprezentanci gospodarzy – KJK SZARY Michałowice.