Skała. Szekspirowski teatr i basen to marzenia do...

Skała. Szekspirowski teatr i basen to marzenia do weryfikacji

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wizualizacja teatru szekspirowskiego (na pierwszym planie), a za nim krytej pływalni w okolicy hali sportowej w Skale
1/6
przejdź do galerii

Wizualizacja teatru szekspirowskiego (na pierwszym planie), a za nim krytej pływalni w okolicy hali sportowej w Skale ©Wizualizacja gminy Skała

Śmiałe plany budowy obiektów rekreacyjno-sportowych powstały w gminie z końcem minionej kadencji. Jednak niektórzy zwracają uwagę, że samorządu nie stać na te wydatki, bo są bardziej przyziemne potrzeby.
Koncepcję programowo-przestrzenną dotyczącą budowy basenu w Skale, teatru szekspirowskiego oraz boiska przygotował poprzedni burmistrz Skały Tadeusz Durłak. Część osób oceniało, że to na potrzeby kampanii wyborczej.

Nam były burmistrz mówił, że zapisy o krytej pływalni widniały od dawna w strategii rozwoju gminy na lata 2014-2020. - To oczywiście zadanie raczej na koniec nowej kadencji - mówił były szef gminy.

Pod budowę tych obiektów wyznaczono już miejsce - to działka obok hali sportowej w Skale przy ul. ks. Połetka.

Nowy burmistrz Skały Krzysztof Wójtowicz ocenia pomysł i koncepcję budowy basenu oraz teatru jako śmiały i interesujący plan, ale obecnie mało realny. - Są to raczej plany przyszłości. W tej chwili w gminie są bardziej przyziemne potrzeby choćby budowa kanalizacji. Zapewne wiele osób chciałoby, żeby powstał basen, ale póki co to odważy plan na razie w sferze marzeń -mówi nowy gospodarz gminy.

W budynku nowego basenu planowano także sale do rehabilitacji i fitnessu, niezbędne zaplecze gospodarcze, w tym przede wszystkim: magazyny sprzętowe, pokoje dla instruktorów, przebieralnie, natryski i sanitariaty.

W sąsiedztwie pływalni zaplanowany został na planie koła budynek teatru szekspirowskiego. To miałoby być miejsce na przedstawienia i koncerty, tym bardziej, że w Skale jest grupa młodzieży i dorosłych, która wystawia widowiska teatralne. W budynku planowanego teatru przewidziano miejsce na widownia, salę prób, kabinę operatora światła i dźwięku, garderoby i pomieszczenia administracyjne.

A obok tych dwóch obiektów znalazło się jeszcze miejsce pod planowane boisko wielofunkcyjne oraz infrastrukturę towarzyszącą: drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz autobusów.

Jak wynika z planów i wizualizacji obiekt miałby być w pełni nowoczesny, a zarazem stylem nawiązujący do istniejących w sąsiedztwie zabudowań -dwóch szkół (powiatowej i gminnej) oraz hali sportowej.

Nowe budynki według koncepcji miały się wkomponować w otoczenie otuliny Ojcowskiego Parku Narodowego i służyć dzieciom, młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom gminy.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
... teatru szekspirowskiego ...

x (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ludzie !. Czy (Wy) "na głowę" upadliście ? Kto "to" wymyślił ? Czy "Wy" wiecie co oznacza "teatr szekspirowski" ? To się (wszystko) "w głowie nie mieści" !!! .


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Obiecanki cacanki !

Realista (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jeszcze tak niedawno K.W ,,obiecywał" BASEN dla mieszkańców.... kolejny złotousty :-). Do roboty! Czas spełniać obiecanki cacanki!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo