Skarb Kibica V LIGI WADOWICKIEJ (2)

Redakcja
Udostępnij:
Zdaniem trenera Kazimierza Orlickiego:

SOŁA OŚWIśCIM

   Bramkarze: Piotr Hryncyszyn, Łukasz Nowak, Adam Baranowski.
   Obrońcy: Robert Wajdzik, Sławomir Kania, Robert Pacyga, Tomasz Pacyga, Daniel Gałuszka, Krzysztof Mycyk, Daniel Kornaś.
   Pomocnicy: Michał Tobik, Dariusz Mazur, Artur Sobanik, Zbigniew Chomicz, Andrzej Król, Paweł Kot, Wiesław Hałat, Jakub Baran, Paweł Antos
   Napastnicy: Sławomir Dziuba, Marek Kurkiewicz, Marek Ciborowski, Wojciech Pietraszko, Bartłomiej Komendera.
   Nikt nie ubył.
   Przybyli: Wajdzik i Tomasz Pacyga - powrócili z zagranicy. Komendera i Ciborowski - wznowili treningi po dłuższej przerwie. Jakub Baran - z juniorów.
   Nasza prognoza:
   Trener solarzy zawsze chce czymś przeciwników zaskoczyć i takim z pewnością będzie ustawianie Marka Kurkiewicza, nominalnego stopera, w przodzie. Może nie trafia zbyt często, ale jak już strzeli, są to decydujące gole. Siłą oświęcimskiego zespołu zawsze była wspaniała atmosfera, która podnosi wartość drużyny o 30 procent.
   ZGODA MALEC
   Bramkarze: Marcin Gregorczyk, Szymon Krawczyk, Ryszard Tomica.
   Obrońcy: Sebastian Drebszok, Łukasz Krawczyk, Józef Migdałek, Tomasz Bombacz, Tomasz Tlałka, Krzysztof Handy.
   Pomocnicy i napastnicy: Piotr Domasik, Krzysztof Drebszok, Tomasz Gabryś, Krzysztof Hałat, Bartłomiej Jasiński, Piotr Mąsior, Dariusz Naglik, Łukasz Naglik, Grzegorz Sokół, Łukasz Szczepaniak, Dariusz Świątek, Bartłomiej Oczkoś.
   Ubył: Józef Kasprowski
   Przybyli: Handy - Soła Łęki, Tomica, Świątek, Oczkoś - z juniorów.
   Nasza prognoza:
   Jesienią podopiecznych Józefa Gembali czeka trudne zadanie, bowiem zespół pozbawiony własnego boiska, gościnnie będzie musiał rozgrywać w Łękach. Widać, że zespół w ciągu dwóch sezonów w okręgówce zdobył doświadczenie i z tym zespołem będzie się musiał liczyć każdy.
   KS OLKUSZ
   Bramkarze: Przemysław Kałat, Stanisław Przybyła, Mariusz Biały.
   Obrońcy: Michał Duch, Bartosz Kaczmarczyk, Marcin Michalski, Grzegorz Gondek, Bartosz Zdrodowski, Mateusz Gostomski, Dariusz Głowacki.
   Pomocnicy i napastnicy: Damian Plewiński, Rafał Natkaniec, Paweł Banyś, Krzysztof Kańczuga, Sławomir Goc, Maciej Wdowik, Bartosz Gacek, Michał Seweryn, Jacek Ciuła, Daniel Przybyła, Michał Mróz, Marek Warat, Bartłomiej Jurga (?).
   Ubyli: Dawid Chabinka - Przebój Wolbrom
   Przybyli: Wdowik i Gacek z Unii Jaroszowiec, Biały, Daniel Przybyła, Warat - z juniorów.
   Nasza prognoza:
   Trzon olkuskiego zespołu pozostał ten sam, więc nadal powinien nadawać ton rozgrywkom.
   ISKRA UNIA OŚWIśCIM BRZEZINKA
   Bramkarze: Marek Kasperczyk, Maciej Pędlowski.
   Obrońcy: Tomasz Ficek, Paweł Maciesza, Piotr Maciesza, Marcin Malicki, Marcin Sibik, Bartosz Smurzyński, Tomasz Tobiczyk.
   Pomocnicy i napastnicy: Marcin Barciak, Przemysław Grzybek, Łukasz Jasek, Mariusz Jończyk, Dominik Kubielas, Dariusz Nigbor, Mirosław Semik, Przemysław Włoch, Marcin Waluszek.
   Zespół powstał z połączenia Zasola Unii Oświęcim i Iskry Brzezinka, dlatego trudno w tym przypadku jednoznacznie określić kto doszedł, a kto odszedł.
   Nasza prognoza
   Zespół w sparingach strzelał sporo bramek. Fakt, że nie grał w najmocniejszymi rywalami, ale z wicemistrzem bielskiej okręgówki, Czańcem, także nieźle się zaprezentował. W zespole jest spora grupa nowych zawodników, którzy powinni być głodni sukcesu.
   KS CHEŁMEK
   Bramkarze: Zbigniew Adamski, Przemysław Kurzak, Witold Wojtków.
   Obrońcy: Łukasz Hobora, Tomasz Kobus, Tomasz Małecki, Paweł Sidorowicz, Grzegorz Snopko, Tomasz Wójcik, Jakub Zawadzki.
   Pomocnicy i napastnicy: Marcin Baczewski, Marek Bajorek, Kamil Czapliński, Artur Gałęźniak, Tomasz Gembołyś, Michał Gut, Andrzej Klimas, Marcin Kołaciak, Krzysztof Kozioł, Paweł Krok, Tomasz Kulig, Mirosław Mleczek, Bartłomiej Suszek.
   Nikt nie ubył.
   Przybył: Adamski - wznowił treningi po rocznej przerwie.
   Nasza prognoza
   Zespół Chełmka wykazał się wielkim hartem ducha, kiedy w rok po przegranej batalii z oświęcimską Sołą o okręgówkę, zdołał się do niej przebić. Z takim zaangażowaniem chełmeccy piłkarze powinni osiągnąć zamierzony cel.
(zab)
   RUCH MŁOSZOWA
   Bramkarze: Artur Jesionka, Damian Babczenko
   Obrońcy: Ireneusz Filipek, Jerzy Piórko, Mariusz Duda, Wojciech Woszczyna, Adrian Petka, Daniel Mroczek, Marek Harwes
   Pomocnicy i napastnicy: Daniel Feliksik, Piotr Feliksik, Mariusz Kłeczek, Krzysztof Jędrzejczyk, Rafał Wrzodek, Łukasz Babczenko, Michał Bartosik, Marek Niewiedział, Marcin Dziuba, Artur Niechwiej, Grzegorz Siwiec, Sebastian Tryfanów, Leszek Piechnik
   Nikt nie ubył.
   Przybyli: Jerzy Piórko (Alwernia), Mariusz Suchora (MKS Trzebinia Siersza w trakcie załatwiania)
   Nasza prognoza:
   Trener Marek Harwes przez wiele lat był podstawowym zawodnikiem Górnika Siersza, m. in. w okresie jego występów w III lidze. Potem prowadził nawet tę drużynę utrzymując ją w IV lidze. Z Ruchem, który objął 1,5 sezonu temu może być równie trudno. Świadczą o tym chociażby wysokie porażki w sparingach z Janiną Libiąż, Olkuszem czy MKS Trzebinia Siersza.
   STRUMIEĄ POLANKA WIELKA
   Bramkarze: Marcin Wandor
   Obrońcy: Bogusław Kaletka, Szymon Stawowy, Dawid Boba, Sławomir Kasperczyk, Marcin Krawczyk, Krzysztof Krawczyk, Łukasz Drabczyk
   Pomocnicy i napastnicy: Janusz Zemła, Zbigniew Wasztyl, Jarosław Gałgan, Zdzisław Zając, Tomasz Pokrzyk, Piotr Spadek, Marcin Kwaczała, Daniel Boba, Tomasz Chałupka
   Przybyli: Daniel Boba (powrót z wojska)
   Ubyli: Robert Sieranc (Hecznarowice)
   Nasza prognoza:
   Trener Fatyga ma szczęśliwą rękę. Najpierw pod jego wodzą zespół z Polanki zajął w okręgówce 3 miejsce, a w ubiegłym sezonie wrócił w trybie awaryjnym przed rundą wiosenną i nie tylko zapewnił mu utrzymanie, ale finiszował na 4 miejscu. Wydaje się, że tym razem o tak wysoką pozycję będzie Strumieniowi trudniej.
   ISKRA KLECZA DOLNA
   Bramkarze: Wiesław Rusinek
   Obrońcy: Edward Wandzel, Krzysztof Wądrzyk, Łukasz Dobisz, Bogdan Jurkowski, Krzysztof Pułka
   Pomocnicy i napastnicy: Marcin Szydłowski, Mariusz Błachut, Konrad Błachut, Szymon Śliwa, Jakub Skawina, Bogdan Jarosz, Jacek Gurdek, Zbigniew Zawiła, Marcin Dyba, Dawid Szafran
   Ubyli: Krystian Kania, Maciej Kania (obaj Fablok Chrzanów), Dariusz Bruzda, Zbigniew Strama, Robert Oleksy (z powodu kontuzji nie podjął jeszcze treningów)
   Przybyli: Pułka (Beskidy Andrychów), Śliwa (Gwarek Zabrze), Szafran (z drużyny juniorów)
   Nasza prognoza:
   Trener Frydel jest doświadczonym szkoleniowcem, więc skoro mówi, że jego podopiecznych stać na miejsce w czołówce, to wypada się z tym zgodzić.
(BK)
   BESKIDY ANDRYCHÓW
   Bramkarze: Damian Pałamarczuk, Łukasz Ogórek.
   Obrońcy: Sylwester Jaworski, Arkadiusz Kloc, Wiesław Jurczyk, Robert Kuchejda, Arkadiusz Kukuła, Przemysław Leśnik, Mateusz Nowak.
   Pomocnicy i napastnicy: Dariusz Gołba, Mariusz Gołba, Wojciech Seruga, Piotr Tomsio, Krystian Ochnio, Marcin Miarka, Rafał Miarka, Mateusz Toma, Mateusz Malczyk, Jacek Curzydło, Przemysław Deka, Łukasz Ludwikowski.
   Przybyli: Ochnio (Dankowice), Pałamarczuk (Wilamowice), Ogórek, Kloc (Łękawica k. Żywca), Kuchejda (Koszarawa), Seruga (Bestwina), Tomsia (Sławków) oraz Ludwikowski, Deka (obaj z juniorów).
   Ubyli: Sobaniec, Pułka, Walczak (wszyscy Kalwarianka), Rusinek (?), Bryzek (?).
   Nasza prognoza:
   Wiele scenariuszy jest możliwych. Po spadku z IV ligi w niemal w nowym składzie andrychowianie mogą być nawet faworytem rozgrywek, ale może również inaczej. W klubie zapowiadają, że grają o awans. Ale tak naprawdę potencjał tego zespołu zweryfikowany zostanie po kilku spotkaniach. Może być również tak, że dopiero po kilku kolejkach, kiedy drużyna na dobre okrzepnie w lidze, zacznie nadawać ton rywalizacji.
   BŁYSKAWICA
MARCÓWKA
   Bramkarze: Paweł Porębski, Piotr Trączyk, Michał Kubaszewski.
   Obrońcy: Tomasz Porębski, Łukasz Łukasik, Marek Porębski, Paweł Rak, Janusz Rak, Krzysztof Jakubowski, Tomasz Żmija.
   Pomocnicy i napastnicy: Marek Mirocha, Mariusz Rak, Paweł Biel, Grzegorz Malina, Jacek Rak, Robert Pindel, Krzysztof Łukasik, Rafał Kubaszewski, Janusz Marek, Marek Wysowski.
   Przybyli: Wysowski (Szczakowianka Jaworzno), Żmija (Chełm Stryszów), Pindel (z juniorów).
   Nasza prognoza:
   Przypadek Relaksu Wysoka z poprzedniego sezonu to dowód na to, że doświadczenie zdobyte w A Klasie nie koniecznie musi wystarczyć do spokojnej gry w V lidze. Po awansie z A Klasy Marcówka zanotowała tylko jedno wzmocnienie. Nie wiadomo czy to wystarczy na V ligę. W Marcówce zapowiadają jednak, że łatwo zwycięstw nie dadzą sobie wydrzeć.
   LESKOWIEC RZYKI
   Bramkarze: Janusz Bury, Mariusz Madej.
   Obrońcy: Tomasz Łysoń, Rober Hatala, Sławomir Zieliński, Artur Gibas, Artur Lelek, Jacek Lelek.
   Pomocnicy i napastnicy: Sławomir Młocek, Dariusz Misiek, Józef Pytel, Adam Pękala, Artur Mieszczak, Marcin Misiek, Tomasz Młocek, Marcin Gawron, Sebastian Socha, Łukasz Kowala. Ireneusz Rajda (?)
   Ubyli: Żydek, Makles (na razie nie zgłoszenie zostali do rozgrywek).
   Nasza prognoza:
   Piłkarze Leskowca grają już w V lidze od trzech lat i zawsze udaje się im utrzymać. Nabyli już nieco doświadczenia występów na tym szczeblu więc i w tym sezonie, choć nie dokonano żadnych wzmocnień, powinno być podobnie.
(GM)
   HEJNAŁ KśTY
   Bramkarze: Dariusz Szymalski, Bartłomiej Mrowiec, Henryk Łysoń.
   Obrońcy: Artur Drabek, Ireneusz Jakubiec, Mariusz Wadoń, Jarosław Strzeżoń, Artur Matyszkowicz, Radosław Anioł, Krzysztof Klebański.
   Pomocnicy i napastnicy: Włodzimierz Kowalczyk, Janusz Tomala, Łukasz Ryłko, Ariel Berestko, Leszek Młocek, Marcin Żmuda, Grzegorz Chiliński, Bartłomiej Chrapkiewicz, Marcin Drewniany.
   Ubyli: Tomasz Mizera, Rafał Mizera, Wojciech Pawiński, Sebastian Bogacz, Krystian Kołodziejczyk.
   Przybyli: Marcin Drewniany, Bartłomiej Mrowiec, Henryk Łysoń.
   Nasza prognoza:
   Hejnał stanął przed szansą, jakiej dawno już nie miał. Spora kadra gwarantuje dostateczną rywalizację w zespole. Młodzi zawodnicy, ograni już nie tylko w małopolskiej lidze juniorów, lecz także w V lidze, powinni wnieść do drużyny dużą dawkę sportowej ambicji. Jeżeli tylko dalej będą doskonalić się w piłkarskim fachu, to Hejnał może stać się czołowym zespołem wadowickiej okręgówki. Na pewno jednak czeka ich sporo pracy nad budowaniem zespołu. Naszym zdaniem, Hejnał w tym sezonie nie otrzyma jeszcze szansy awansu do wyższej klasy rozgrywek, jednak wielu drużynom sprawi poważne kłopoty.
(PIM)
Do szczęścia nie potrzeba nam zbyt wiele. Chcemy się utrzymać i uniknąć niepotrzebnej nerwówki, jaką mieliśmy w poprzednim sezonie. Pocieszające jest to, że Wojtkowi Pietraszce udało się tak ustawić pracę, że często będzie nas wspomagał. Z niecierpliwością czekamy także na Pawła Antosa, który leczy kontuzję jeszcze z poprzednich rozgrywek.

Zdaniem trenera

Józefa Gembali

Będziemy dalej ogrywać naszą młodzież, która w poprzednim sezonie pokazała na co ją stać. Oczywiście trudno składać jakiekolwiek deklaracje, ale powtórzenie ubiegłorocznego wyniku byłoby sukcesem.

Zdaniem trenera

Krzysztofa Ducha

Wydaje mi się, że w tym składzie powtórzenie poprzedniego wyniku, czyli zajęcie 3. miejsca, będzie zadaniem trudnym do zrealizowania. Wdowik i Gacek to wartościowi zawodnicy, ale borykają się z kontuzjami i minie trochę czasu zanim dojdą do pełni sił. W tym krótkim okresie czasu zrobiliśmy wszystko, co było możliwe. Rozegraliśmy 5 sparingów, chłopcy dostali wycisk, że w czwartek musiałem im dać wolne, żeby do rozgrywek przystąpili na świeżości.

Zdaniem trenera

Grzegorza Pławnego

Ciężki jest los spadkowicza, bo każdy będzie chciał z nami wygrać, chociaż jest to całkiem inna drużyna od tej, która walczyła w IV lidze. W każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo i poczekamy na rozwój sytuacji.

Zdaniem trenera

Stanisława Dwornika

Jako beniaminka interesuje nas tylko gra o utrzymanie. Przykład oświęcimskiej Soły świadczy o tym, że nie stoimy na straconej pozycji.

Zdaniem trenera

Marka Harwesa:

Jesteśmy absolutnym beniaminkiem, więc tylko z tego powodu będzie to dla nas bardzo trudny sezon. Po drugie tylko 3 zawodników, grało kiedyś na tym lub wyższym szczeblu rozgrywek, reszta to w większości młodzi piłkarze. Nie znamy także większości rywali. Dlatego naszym podstawowym celem będzie utrzymanie w V lidze. Chcąc go jednak osiągnąć musimy mierzyć wyżej, czyli 7-8 miejsce.

Zdaniem trenera

Marka Fatygi:

Obecnie stawka w okręgówce wadowickiej wydaje się bardziej wyrównana i silniejsza niż w poprzednich sezonach. Dlatego jesteśmy ostrożni, jeśli chodzi o cel w nadchodzących rozgrywkach. Chcielibyśmy zająć przynajmniej miejsce w środku tabeli.

Zdaniem trenera

Janusza Frydla:

Interesuje nas miejsce w pierwszej "szóstce". Zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy, nieźle wypadał w sparingach, powinno także procentować 1,5 roku naszej współpracy. Inna sprawa, że okręgówka wadowicka jest coraz silniejsza, kluby, w których sądzono, że bez większego zaangażowania można się w niej utrzymać, wypadły już z gry.

Zdaniem trenera

Erwina Wojtyłki:

W porównaniu do poprzedniego sezonu mamy zupełnie przebudowany skład, przyszło 7 zawodników z innych klubów. Wprawdzie w okresie przygotowawczym bardzo mało graliśmy w jednym ustawieniu i są obawy o początek sezonu, ale uważam, że w takim składzie i z tymi nazwiskami stać nas nie tylko na walkę o zachowanie ligowego bytu. Drużyna musi się przede wszystkim ograć, po pierwszych kilku kolejkach zobaczymy jaki jest jej potencjał. Marzy nam się czołówka tabeli po pierwszej rundzie i walka o awans na wiosnę.

Zdaniem trenera

Janusza Suwady:

Bardzo ważne będą dla nas pierwsze spotkania, które tak naprawdę okażą wartość naszej drużyny. Jako beniaminek będziemy walczyć tylko o utrzymanie. Dla nas awans do okręgówki jest sukcesem, ale trzeba pamiętać, że jeszcze 2 lata temu 60 proc. zawodników występowało w B Klasie.

Zdaniem trenera

Włodzimierza Partyki:

Najlepiej byłoby kwestię utrzymania załatwić już w pierwszej rundzie. Zgromadzić odpowiednią liczbę punktów i na wiosnę grać spokojnie, a nie czekać do ostatniego spotkania tak jak w zeszłym sezonie. Zespół jest dobrze przygotowany, pomyślenie wyszły nam sparingi. Jak będziemy w środku tabeli po pierwszej rundzie to będzie naszym wielkim sukcesem.

Zdaniem trenera

Leszka Młocka

Musimy drużynę budować od początku. Na pewno kibice mogą liczyć na więcej niż w minionym sezonie, w każdym razie nie dopuścimy do takiej nerwówki, jaka miała miejsce w czerwcu. Jest to drużyna młoda, ale już doświadczona. Jeżeli tylko dalej będzie taka frekwencja na treningach, jak obecnie, a na każdym jest 17-18 zawodników, to powinny przyjść też efekty.
Zarząd klubu postawił nam za cel miejsce w pierwszej "piątce". Będzie ciężko, ale jest to możliwe. Sparingi pokazały, że z meczu na mecz gra była coraz lepsza. Wiele jednak zależy od startu w tym sezonie, a na początek nie mamy najłatwiejszych rywali.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie