Skawa ostatnia

GM
Na kolejkę przed zakończeniem sezonu w III lidze koszykarzy wiadomo już, że Skawa Wadowice zajmie ostatnie miejsce w tabeli. Tak nisko wadowiczanie nie byli jeszcze notowani. W ostatniej kolejce przegrali w Tarnowie z Unią 75-95.

W III lidze koszykarzy

Przez połowę meczu przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Dopiero w trzeciej kwarcie wadowiczanie zabrali się do odrabiania strat, ale miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. - Sędziowie zupełnie niepotrzebnie pozwolili na zbyt brutalną grę gospodarzy. Swój występ kontuzją okupili Szymonek i Groń - narzeka Marek Kunowski, szef sekcji koszykówki Skawy.
   Agresywnej grze tarnowian nie ma się co dziwić. To zwycięstwo było im bowiem potrzebne do zajęcia miejsca w "czwórce", walczącej o awans. Ta porażka "umocniła" wadowiczan na ostatnim miejscu w tabeli, którego już nie opuszczą. - W tym sezonie, po dołączeniu Korony, Cracovii i Unii, grupa była mocna jak nigdy wcześniej. My ciągle gramy młodzieżowym składem - mówi Kunowski.
   W najbliższą niedzielę, w ostatnim trzecioligowym meczu tego sezonu, Skawa podejmie MOSiR Krosno.
   Skawa Wadowice - Unia Tarnów 95-75 (34-18, 22-18, 16-21, 23-18). Punkty zdobyli dla Skawy: Klocek 23, Kunowski 18, Malec 12, Bibrzycki 6, Sulikowski 6, Nowak 5, Wacław 3, A. Szymonek 2.