Skawa zagra w finale

II LIGA KOBIET. W czwartym mecz półfinału Skawa UEK Kraków pokonała po raz trzeci Siarkę i awansowała do finału grupy IV drugiej ligi. W nim zmierzy się z lokalnym rywalem Wisłą AGH. AZS Skawa UEK Kraków- Anser Siarka Tarnobrzeg 3-0 (25-20, 25-11, 25-13)

Play-off (do 3 zwycięstw): 3-1, awans Skawy.

Skawa: Kuskowska, Żochowska, Hawryła, Biernatek, Jagodzińska, Surma, Targosz (libero) oraz Kowalik, Hatala.

Siarka: Mokrzycka, Pusz, Mysiak, Chorzępa, Jabłońska, Ryznar, Peret (Libero) oraz Szubart, Wacławczyk, Jabłońska-Żak, Surowiec.

Anulowanie wyniku jednego meczu (z powodu rażących błędów sędziów), nieoczekiwana porażka w Tarnobrzegu i przełożenie spotkania z środy na sobotę - to wszystkie przyczyny późnego awansu Skawy do finału.

Po ostatnim spotkaniu szokować może wcześniejsza przegrana Skawy z Siarką, bo różnica poziomów między zespołami była ogromna. W miarę wyrównana gra toczyła się tylko w pierwszym secie. Przyjezdne nawet prowadziły na początku (2-3), ale krakowianki na więcej im już nie pozwoliły. Doprowadziły do stanu 10-10, a później spokojnie odjechały na kilka punktów. To chyba je zbytnio uspokoiło, bowiem pozwoliły rywalkom na odrobienie części strat i zmniejszenie dystansu do 2 pkt, ale szybko wszystko wróciło do normy.

Kolejne partie najlepiej wyraził tekst piosenki puszczonej w jednej z przerw: "Jaki tu spokój, nic się nie dzieje". Drugą partię Skawa rozpoczęła od prowadzenia 7-1, trzecią od 9-1. W drugim secie wyróżniła się Biernatek, która jak stanęła w polu zagrywki, to długo nie chciała oddać tej uprzywilejowanej pozycji. Partię skończyła Żochowska, która zresztą sfinalizowała ostatnią akcję pierwszego seta. W ostatniej części tego pojedynku katem Siarki była rezerwowa Hatala, która serwowała nie gorzej niż wcześniej Biernatek.