Skawina. Czy posłowie uchwalą zakaz składowania odpadów przy...

Skawina. Czy posłowie uchwalą zakaz składowania odpadów przy osiedlach?

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Skawina. Czy posłowie uchwalą zakaz składowania odpadów przy osiedlach?

©Marcin Makówka

Mieszkańcy wielorodzinnego budynku socjalnego przy ul. Energetyków 1 w Skawinie liczą na wsparcie posłów z Małopolski w działaniach na rzecz wprowadzenia zakazu lokowania składowisk odpadów w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych.
Skawina. Czy posłowie uchwalą zakaz składowania odpadów przy osiedlach?

©Marcin Makówka

Mieszkańcy obawiają się kolejnych pożarów w takich miejscach. Przypomnijmy, ich blok położony jest w bliskim sąsiedztwie firmy, na terenie której w ciągu ostatniego roku doszło dwukrotnie do pożarów. Na terenie dawnej Huty Aluminium, nieopodal której znajduje się kilka baraków socjalnych też dochodziło do pożarów w jednym z zakładów.Ludzie boją się oddziaływania toksycznych substancji na ich zdrowie.
Liczą, że na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu RP m.in. w sprawie zagospodarowania odpadów, zostanie uwzględniony ich apel o zakazie lokowania różnego rodzaju odpadów w pobliżu budynków mieszkalnych.

Wnioskują o podjęcie – jak napisali - stanowczych działań na rzecz ukrócenia bandyckich praktyk przechowywania i utylizowania śmieci w naszym kraju oraz o taką reformę inspekcji ochrony środowiska, pozwalającą na rzeczywisty, a nie tylko deklaratywny nadzór nad każdą gałęzią przemysłu i przedsiębiorczości.Chodzi o zaprzestanie i zapobieganie negatywnego oddziaływania firm na środowisko, a przede wszystkim na życie i zdrowie ludzi. - Nigdy nie poznamy dawki benzenu i pyłów oraz innych toksycznych związków, które my i nasze rodziny wchłonęliśmy tamtej pamiętnej nocy (15 czerwca –red) – napisali mieszkańcy.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Źródło: TVN24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo