Skawina. Po siedmiu latach, orły Krasnego wygrały Zawody Pływackie Szkół Specjalnych o puchar starosty krakowskiego.

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
SOS-W 8. raz zorganizował tę sportową imprezę. Przyjechało na nią 60 młodych pływaków z dziewięciu ośrodków w Małopolsce, m.in. z Krakowa, Oświęcimia, Zakopanego, skąd pierwszy raz pojawiła się reprezentacja Fundacji HANDICAP, trenowana przez prezes Małgorzatę Tlałkę-Dugosz, znaną czołową zawodniczkę świata w slalomie. (zobacz galerię).

WIDEO: Trzy Szybkie

- To dla uczniów ważne wydarzenie. Taka rywalizacja motywuje ich do treningów. Na zawodach mają okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Przyjeżdżamy na nie od początku, a więc od ośmiu lat. To świetna impreza i bardzo dobrze zorganizowana – podkreśla Paweł Bukowiec, nauczyciel wychowania fizycznego w SOS-W nr 6 w Krakowie.

Zawodnicy rywalizowali w stylach: grzbietowym, dowolnym oraz sztafecie. W klasyfikacji ogólnej najlepsi okazali się pływacy ze skawińskiego SOS-W. Już na pierwszych zawodach osiem lat temu nazwali się orłami Krasnego.

Tak chcieli podziękować Sebastianowi Krasnemu, nauczycielowi wychowania fizycznego za to, że nauczył ich pływać i zaraził tym rodzajem sportu. To właśnie on, w skawińskim SOS-W, był pomysłodawcą organizowania cyklicznych zawodów pływackich. Potem stworzyła się silna grupa wspierająca te zawody, m.in. z Centrum Kultury i Sportu, który zawsze udostępnia basen „Camena” na zawody. Także nie zawiedli sponsorzy. Dzięki nim wszyscy zawodnicy otrzymali upominki i zielone koszulki, na których wymieniono wszystkich dobroczyńców.

W imieniu starosty Wojciecha Pałki, puchar orłom Krasnego wręczył Tadeusz Nabagło, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego. Medale i dyplomy wręczali zawodnikom też przedstawiciele różnych organizacji, np. Fundacji .

Drugie miejsce wywalczyli pływacy z SOS-W nr 6 w Krakowie, a trzecie z SOS-W w Oświęcimiu.

- Naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy brali udział w zawodach, za co im serdecznie dziękuję – podsumowała tę sportową imprezę Agnieszka Zybek, dyrektorka SOS-W, zapewniając, że ośrodek będzie ją nadal organizował, bo to świetna integracja ośrodków i terapia dla uczestników.

Jak zawsze niespodziankę sprawił Czesław Gąsiorowski, dyrektor Muzeum Regionalnego, orędownik promocji gminy i poznawania jej historii. Na zawodach pojawił się w mundurze skawińskiego sokolnika. Towarzyszyła mu w skawińskim stroju sokolica, w którą wcieliła się Monika Kuriata ze skawińskiego SOS-W.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie