Skawina: w IV-ligowych derbach Wiślanie wypunktowali Skawinkę

Tomasz Bochenek
Obrońca Wiślan Krzysztof Radwański
Obrońca Wiślan Krzysztof Radwański Fot.Lukasz Olearczyk
W 2. kolejce IV-ligowych rozgrywek Skawinka uległa Wiślanom Jaśkowice 0:4. - Wynik mniej więcej odzwierciedla przebieg gry. Po pierwszej połowie było 0:1, zaraz po przerwie skontrowaliśmy 2-3 razy i mogliśmy coś ugrać, natomiast nasza drużyna dopiero się tworzy i zabrakło nam sił - podsumował trener pokonanych Rafał Jędrszczyk.

Wiślanie swoją bazę mają w Skawinie i mecze też rozgrywają na stadionie miejskim. Nic dziwnego, że dzisiejsze spotkanie wywołało spore zainteresowanie. - Wypełnione były obie trybuny - mówi Janusz Morawski, działacz Wiślan.

IV LIGA, GRUPA ZACHODNIA: WYNIKI MECZÓW 2. KOLEJKI

[STRZELCY, TABELA]

Pierwszego gola zdobył Wcisło, była to poprawka strzału Kuliszewskiego, odbitego przez Rechula. Wynik 0:1 utrzymał się do 52 minuty, kiedy w zamieszaniu podbramkowym trafił Galos.

- Najpiękniejsza była bramka Sosina: strzał z narożnika pola karnego w same "widły" - podkreśla J. Morawski.

Z przewagi Wiślan urodziło się jeszcze jedno trafienie. Znów celną dobitką popisał się Wcisło, tym razem kończąc akcję, w której wcześniejszej fazie Orłoś nie zdołał pokonać Rechula w sytuacji sam na sam.

Skawinka - Wiślanie Jaśkowice 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Wcisło 24, 0:2 Galos 52, 0:3 Sosin 63, 0:4 Wcisło 80.
Skawinka: Rechul - Śliwiński, Matys, Bochyński, Sałek - Matacz, Niepsuj, Nowak, Monsuru, Danaj - Myśliwiec (75 Śliwa).
Wiślanie: Palczewski - Węgrzyn (46 Marcin Morawski II), Piekarski, Galos, Radwański - Szwajdych (60 Krasuski), Michał Morawski, Białek (68 Marcin Morawski I), Kuliszewski (77 Orłoś) - Sosin - Wcisło.
Sędziował: Przemysław Greń (Oświęcim). Żółte kartki: Nowak, Monsuru - Wcisło. Widzów: 400.