Skawinianie w brydża grają po mistrzowsku. Otrzymali 18 medali podczas Mistrzostw Polski Młodzików

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
Brydżyści z sekcji brydżowej w Centrum Kultury i Sportu wrócili do Skawiny z Mistrzostw Polski Młodzików w Starachowicach z 18 medalami.

- W ciągu niemal 20 lat mojej przygody ze szkoleniem najmłodszych brydżystów, wywalczyli oni około 300 medali w imprezach rangi mistrzostw Polski, ale takiego dorobku jak w tym roku jeszcze nigdy nie mieliśmy – mówi Marcin Kuflowski, trener sekcji brydżowej.

Dodaje, że szczególnie cieszą go sukcesy najmłodszych. Aż siedmiu zawodników stawało na podium. Imponujące są osiągnięcia Antoniego Wójtowicza i Kacpra Kisielewskiego. Obaj zdobyli po trzy złote medale, a dwa Milena Klimiuk, grająca w dwóch turniejach w obu zdobyła medale, w tym jeden w starszej kategorii wiekowej.

Po cztery medale przywieźli Kacper Kuflowski i Łucja Cibo­rowska w kat. U15 (po jednym złotym, dwa srebrne, jednym brązowym).

Po trzy medale też w kat. U15 wywalczyli: Łukasz Kasperczyk, Michał Stasik, Konrad Cibo­rowski (wszyscy po jednym złotym i dwa srebrne).