Ski cross. Karolina Riemen-Żerebecka na 10. miejscu w Puchar Świata

Karolina Riemen-Żerebecka w klasyfikacji PŚ jet 9.
Karolina Riemen-Żerebecka w klasyfikacji PŚ jet 9. Pawel Relikowski
W zawodach Pucharu Świata w ski crossie, które odbyły się w Feldbergu, Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 10. miejsce. Pochodząca z Zakopanego narciarka na trasie zaprezentuje się również w niedzielę.

Z powodu śnieżycy sobotnie zawody zostały skrócone. Odwołano piątkowe kwalifikacje, a końcową kolejność ustalono już po 1/8 finału. Początkowo podano, że Polka zajęła 5. lokatę, lecz później wyniki zweryfikowano i ostatecznie nasza reprezentantka, jedyna startująca w cyklu PŚ, wylądowała na 10. pozycji. Zwyciężyła Niemka Heidi Zacher przed Fanny Smith (Szwajcaria) i Sandrą Naeslund (Szwecja).

W klasyfikacji PŚ prowadzi Marielle Thompson z Kanady (629 pkt), wyprzeda Zacher (513) i Smith (503). Riemen-Żerebecka zajmuje 9. pozycję (294).

Materiał oryginalny: Ski cross. Karolina Riemen-Żerebecka na 10. miejscu w Puchar Świata - Gazeta Krakowska